הקבוצות הגדולות של אירופה ממשיכות כצפוי לנצח ולהתקדם בליגת האלופות. במשחקי שמינית הגמר שנערכו השבוע הביסו צ'לסי, ליון, וולפסבורג וברצלונה בצורה מרשימה את היריבות שלהן בדרך לרבע הגמר. אליהן יצטרפו גם באיירן מינכן, פ.ס.ז', סלביה פראג ואלופת נורבגיה, לסק קווינר.

אלופת אירופה בשלוש השנים האחרונות ממשיכה להיראות בלתי ניתנת לעצירה. ליון ניצחה במשחקה הביתי 9:0 את אייאקס, אלופת הולנד. המשחק היה בשליטה מוחלטת של ליון עם צמד של דלפין קאסקרנו 8 דקות מהפתיחה וליון בעטה 35 פעמים מול בעיטה 1 בלבד מהצד השני וחילקה את מלאכת הכיבושים בין 7 שחקניות שונות.

וולפסברג, סגנית האלופה ואחת הקבוצות המרשימות במפעל, הביסה 6:0 במשחק החוץ את אלופת ספרד, אתלטיקו מדריד. אתלטיקו, שהגיעה לטורניר השנה עם ציפיות גדולות, נעצרת שנה שניה על-ידי האלופה הגרמנית בשלב מוקדם יחסית של הטורניר. ההפרש הגדול מראה את הפערים הגדולים שיש בין הקבוצות הגדולות בכלל אירופה לקבוצות הספרדיות. פער שככל הנראה ייסגר עם הזמן, בעקבות ההשקעה הגדלה בליגה הספרדית ודור השחקניות הצעירות שזוכות בתארים בגילאי הנערות ללא הפסקה.

ההופעה המרשימה של העונה עד כה שייכת לאלופה האנגלית צ'לסי, שאמנם פתחה בצורה רעה את הליגה המקומית, אך בליגת האלופות זה כבר סיפור אחר. צ'לסי הביסה את פיורנטינה 6:0 בחוץ, לאחר שהגיעו עם יתרון שברירי של שער אחד בלבד על אדמת איטליה. שחקניות צ'לסי, שהיו בסכנת הדחה הגיעו למשחק כשהן ממוקדות ושלושער אדיר של פראן קירבי הוביל לניצחון החשוב.

תוצאות נוספות:

פ.ס.ז' – לינקופינג (שבדיה) 2:3 (2:5 בסיכום הכללי)

סלביה פראג – רוזנגארד (שבדיה) 0:0 (2:3 בסיכום הכללי)

גלאזגו – ברצלונה 3:0 (8:0 בסיכום הכללי)

ברונדבי (דנמרק) – לסק קווינר (נורבגיה) 2:0 (3:1 בסיכום הכללי)

באיירן מינכן – ציריך 0:3 (0:5 בסיכום הכללי)