דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי ט"ז באייר תשפ"ב 17.05.22
22°תל אביב
 • 20°ירושלים
 • 22°תל אביב
 • 20°חיפה
 • 21°אשדוד
 • 20°באר שבע
 • 25°אילת
 • 22°טבריה
 • 16°צפת
 • 22°לוד
 • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חצבת

המגפה שחזרה / 1,334 חולים: משרד הבריאות בהיערכות מחודשת נוכח מגפת החצבת

אחר הצהריים דווח על מורה חולת חצבת בבית ספר יסודי באשדוד ושתי תלמידות י"ב בקצרין | בין הצעדים של משרד הבריאות: תוספת חיסונים והגברת שעות פתיחה של טיפות חלב באיזור ירושלים ותגבור כוח אדם במרפאות

חצבת (shutterstock)
טל כרמון
טל כרמון
כתבת רווחה
צרו קשר עם המערכת:

בעקבות התגברות מקרי ההידבקות בחצבת, מעדכן משרד הבריאות כי במהלך סוף השבוע קיים מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שיחות היוועצות רבות עם מומחים שונים בנושא התפרצות החצבת בירושלים, זאת במטרה לגבש צעדים אינטנסיביים לבלימת ההתפרצות המקומית בעיר ירושלים ולהגדיל את החיסון לאוכלוסייה. נכון להיום ישנם 1334 חולי חצבת בישראל.

אחר הצהריים דווח כי שלושה ימים אחרי מותה של תינוקת ממחלת החצבת, ולאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה החליטה היום (ראשון) לדחות בשבועיים את הדיון בהצעת חוק החיסונים, שלושה מקרים של חצבת התגלו במערכת החינוך.

חיסון לחצבת (צילום: PureRadiancePhoto / Shutterstock.com).

לפי פרסומי אתר וואלה! שתי תלמידות כיתה י"ב מתיכון אזורי בקצרין ומורה בבית ספר יסודי באשדוד אובחנו כחולות בחצבת. לאחר דחיית הדיון, אמר ח"כ חסון שהניח את הצעת החוק: "השאלה אם גם החצבת יודעת שהיא צריכה להמתין שבועיים לוועדת השרים".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי הוא תומך בקידום חקיקה שתאפשר כלים נוספים למשרד על מנת להבטיח כיסוי חיסוני מיטבי. כמו כן, ליצמן הוסיף כי המשרד מעניק את כל המשאבים הכספיים למגר את התפרצות המחלה. נזכיר שהיום דחתה ועדת השרים לחקיקה הצעת חוק בנושא חיסונים.

עיקרי הצעדים עליהם הוחלט במשרד הבריאות:

 1. המשך מבצע חיסון למניעת חצבת בירושלים הכולל פתיחת תחנות טיפת חלב החל מהשעה 08:00 בבוקר ועד 20:00 בערב, כמו כן, ביום שישי התחנות יהיו פתוחות משעה 08:00 -12:00 למשך השבועיים הקרובים.

רשימת התחנות שבהן יתבצע החיסונים; ירושלים – בני ברית, רמות ג, סורוצקין, גבעת שאול, רמת אשכול, רוממה, נווה יעקב, סנהדריה, רמת שלמה ומעלות דפנה; בית שמש –היורה, עדן, מרגלית; ביתר עילית – גפן והדס. המבצע בתיאום עם קופות החולים והגורמים העירוניים. המבצע עד כה העלה ב"כיסים" הלא מחוסנים מ-55 אחוז למעלה 80 אחוז התחסנות ואף יותר.

 1. תגבור ניידות ייעודיות לחיסון האוכלוסייה, של חברת "נטלי" הניידות מסתובבות בתוך שכונות מטרה על מנת לחסן בתוך השכונות עצמן.
 2. תיאום עם גורמים רלוונטיים בקהילות בהן יש שיעורי כיסוי נמוכים יחסית.
 3.  איוש ותוספת תקני אחיות במחוז ירושלים ותגבור בכוח אדם נוסף וסטודנטים/יות לסיעוד.
 4. הגבלות כניסת מבקרים לא מחוסנים למחלקות רגישות בבתי החולים. מחלקות כגון: פגיות, טיפול נמרץ, אונקולוגיה והמטו-אונקולוגיה.
 5. בחינת נושא הגבלת כניסות למוסדות חינוך למי שאינו מחסון ועלול לסכן את האוכלוסייה.
 6. בחינות נושא הקדמת חיסון למניעת חצבת מגיל גיל 9 חודשים עם גורמי המקצוע הנוגעים בדבר.

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!