האצן יוסיין בולט ממשיך בניסיונותיו להתחיל קריירה חדשה בספורט המקצועני הפופולרי בעולם. בולט בן ה-32 נבחן לקבוצת 'סנטרל קוסט מרינרס' ואפילו זכה בסיום המבחנים להצעת חוזה מהקבוצה המקצוענית מהליגה האוסטרלית, הצעה שירדה מהפרק לאחר פערים גדולים בדרישות השכר. כעת קיבל בולט הצעה מפתיעה מנשיא ההתאחדות הג'מייקנית לבוא להצטרף לליגה ולנבחרת המקומית.

כאשר מדברים על יוסיין בולט וניסיונו להפוך לשחקן כדורגל מקצועי, צריך להבין שאנו עדים לאירוע בקנה מידה היסטורי. לעולם לא היה אלוף עולם באתלטיקה שהפך בגיל מבוגר יחסית לשחקן כדורגל מקצועי. בולט, ששבר את שיאי העולם בריצות 100 ו-200 מטר, הוא אייקון עולמי שייזכר לדורות. הכריזמה הבלתי נגמרת והיכולת לנצח בקלות בלתי הגיונית הפכו אותו לאגדה חיה ופועמת. הניסיון שלו לכופף את ההיסטוריה בפעם נוספת הוא עוד מהלך שייזכר לעולם.

במהלך המבחנים של בולט במדי סנטרל קוסט מרינרס הראה ניצוצות של יכולת משחק ברמות הנמוכות יותר של כדורגל ואפילו כבש צמד שערים במשחק האימון מול מקארתור סאות'ווסט יונייטד. לעומת זאת נראה באופן ניכר שהבנת המשחק שלו והשליטה בכדור לוקה בחסר. פער שקשה יהיה לו לסגור בגילו המבוגר יחסית.

למרות היכולת הבעייתית שהתבטאה באיבוד כדורים, קושי במסירה או עמידה במקצב הגבוה של הכדורגל. בולט העניק פרסום רב לקבוצה האוסטרלית ויכול להשתלב כשחקן מחליף מהיר שעולה מהספסל במהלך משחקי הליגה האוסטרלית, החלשה יחסית. לפי הדיווחים, סנטרל קוסט מרינרס הציעו לבולט משכורות של שחקן מתחיל בגובה של 150 אלף דולר ואילו בולט דרש משכורת של כוכב ענק, בעל פוטנציאל מכירת פרנצ'ייז היסטורי ולכן דרש חוזה בשווי שלושה מיליון דולר. כמובן שזה פער בלתי ניתן לגישור בין שני הצדדים ולכן החליטו להיפרד.

בולט ככל הנראה עוד יגשים את חלומו ויעלה על כר הדשא במשחק רשמי כלשהו בעולם ולאחרונה קיבל הזמנה די מפתיעה להצטרף לליגה ולנבחרת בארצו ג'מייקה. נשיא התאחדות הכדורגל הג'מייקנית, מיכאל ריקטס, אמר בראיון לרשת ESPN "אני קצת מאוכזב מכך שיוסיין בולט לא חתם בקבוצה מג'מייקה. זה היה מעניק לנו הזדמנות לראות עוד הרבה ממנו".

ריקטס כבר החל בהכנות לזימונו של בולט לנבחרת. הוא הספיק כבר לדבר על האופציה מול הצוות המקצועי והשחקנים, שהתרגשו מהזדמנות לשתף פעולה עם הספורטאי הגדול בכל הזמנים של מדינתם. "אם הוא יראה שהוא טוב מספיק להיות בנבחרת, אז נזמין אותו. אנו עוקבים אחרי ההתקדמות שלו. אנו צופים בו מקרוב. המאמן יקבל את החלטה, אבל אנחנו נשמח לראות אותו משחק במשחק רשמי. ליוסיין יש פוטנציאל אדיר בגלל המהירות שלו. אם הוא יוסיף עוד קצת מיומנות (עם הכדור) הוא יוכל להצטרף לנבחרת. השחקנים בטוח ישמחו לקבל משהו כמו יוסיין. הייתה לי שיחה עם חלק מהם והם התרגשו מהאפשרות לשחק עם יוסיין. אנחנו מקווים  שיוסיין ימשוך  קהל רב, אם הוא יצטרף לנבחרת, אז הרבה אנשים ירצו להופיע ולצפות במשחקי הכדורגל של יוסיין בולט".

למרות סגירתו של חלון ההעברות של הקיץ, בולט יכול להצטרף לכל קבוצה שתחפוץ בו בשל היותו שחקן חופשי. כדי להפוך לשחקן כדורגל, בולט יצטרך לרדת בדרישות הכלכליות שלו בדרך להגשמת החלום. היום כבר ברור שהשאלה היא לא האם בולט יהפוך לכדורגלן מקצועני, אלא מתי זה יקרה ואיפה. הופעתו על מגרש הכדורגל עם נבחרת ג'מייקה יכולה להיות אחד הרגעים המרגשים בקריירה הספורטיבית של האגדה החיה.