פסל בדמותה של שרת התרבות והספורט השנויה במחלוקת מירי רגב, הוצב הבוקר (חמישי) בכיכר של תיאטרון הבימה והיכל התרבות. האמן שיצר את הפסל, איתי זליאט, הוא זה שיצר בשנה שעברה את הפסל המוזהב בדמותו של ראש הממשלה נתניהו, שהוצב בכיכר רבין. זליאט אמר הבוקר כי הפסל עצמו לא כוון לשערוריה התורנית של השרה, חוק נאמנות בתרבות, וכי הוא עובד עליו מזה מספר חודשים.

הפסל של מירי רגב בכיכר הבימה. (צילום: מרים אלטשר'פלאש90)

תחת הכותרת "בלב האומה" עומד הפסל של רגב, בשמלה לבנה על שטיח אדום, מול מראה גדולה. זלאיט אמר שהוא מכוון להצבי מראה מול החברה הישראלית. השרה רגב הגיבה, "תודה לך איתי זלאיט, שהצבת מראה 'בלב האומה' בכיכר הבימה. בשלוש השנים האחרונות אכן עסקתי רבות בהצבתה של מראה מול עולם התרבות הישראלי. מראה שחשפה את הדרתם של ציבורים שלמים ואת 'הפטרונות' של מי שחשבו את עצמם עד כה 'בלב האומה'. ובכן, העם, על כל חלקיו, הוא המראה שלי. עקרונות הצדק התרבותי הוא מה שמשתקף לנגד עיניי לנוכח אגדת שלגיה והאמירה האלמותית 'מראה, מראה שמעל הקיר, מה הן העוולות המכוערות ביותר בעיר?'".

מזכ״ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני הגיע הבוקר לכיכר התרבות בו הועמד לפנות בוקר פסל של השרה רגב: ״פעולה אמנותית אקטיביסטית חשובה וראויה לשבח. אסור להגביל בשום פנים ואופן את חופש הביטוי והאמנות, כפי שמנסה לעשות שרת התרבות. שמח שיש אמנים אמיצים כמו איתי, שפועלים למען שחרור תודעת ההמונים מנסיון ההשתקה. לפעולות מסוג זה חשיבות ציבורית ממעלה ראשונה.״

חרמוני בירך את האמן איתי זלאיט שהיה במקום: ״מחזק את המאבק הצודק שלך נגד הפיכת התרבות לשופר ממשלתי. יישר כח.״