משטרת ישראל פתחה בחקירת אירוע בבית הכנסת 'סוכת שאול' ברמת השרון, לאחר שהבוקר גילו המתפללים ראש חזיר מונח על גדר בית הכנסת. עם או בלי קשר, היום  ה-9 בנובמבר, מציין העם היהודי, וברחבי העולם 80 שנים לליל הבדולח, לילה בו נרשמה עליית מדרגה באלימות האנטישמית כלפי יהודי גרמניה.

בית הכנסת סוכת שאול בהוד השרון הבוקר (צילום: משטרת ישראל)

אלי עלמאני, גבאי בית הכנסת 'סוכת שאול' למעלה מ-25 שנים אמר: "הזעיקו אותי מהבית, אחד החברים אמר שיש פה ראש של חזיר. באתי מיידית, והזדעזעתי לראות את הדברים האלו. לא תמונה או פסל, ראש של חזיר ממש, עם הדם והבשר עליו. הזדעזעתי, זה פשוט מזעזע שככה דבר כזה קורה אצלנו. מזעזע"

ראש העיר רמת-השרון אבי גרובר התייחס למקרה החמור ואמר: "יום שישי רגע לפני בחירות. את המקרה המזעזע בבית הכנסת תחקור המשטרה ואני בטוח שהיא תדע להגיע למי שעשה זאת ולהעמידו לדין. לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע, הסתה ושיסוי. אין להם מקום ברמת השרון ואין להם מקום בחברה הישראלית בכלל. רמת השרון היתה קהילה אחת ותישאר קהילה אחת – דתיים וחילונים, גברים ונשים, אשכנזים ומזרחים, סטרייטים ולהט"ב קהילה אחת, שבה מתקיימת אחדות של ניגודים. אני מבקש מכולם לנשום. לזכור שיש בחירות, והרבה יותר חשוב יש את היום, את הימים ואת השנים שלאחר הבחירות".

ראש העיר אבי גרובר הגיע לביהכ"נ הספרדי ברמת השרון עם הנהלת העיריה

ביום שלישי יערך הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר בין רוני בלקין לראש העיר המכהן אבי גרובר, לאחר שבסיבוב הראשון חסרו לגרובר 4 קולות לעבור את 40% הנדרשים. בשנים האחרונות עולה המתח בין האוכלוסיות ברמת השרון, והמאבקים בין דתיים וחילוניים מתרבים.