דבר ראשון
יאיר נתניהו (פלאש90)
שובה של הקלטת
"תחושה קשה של פגיעה באמון"

יאיר נתניהו תובע את הנהג שהקליט אותו אחרי בילוי במועדון חשפנות.

בהקלטות, שנחשפו בתחילת השנה, נשמעים הנו של ראש הממשלה מדבר עם חבריו, בין השאר, על "קניית" נשים למטרות מין | בכתב התביעה שהגיש נתניהו נטען כי מדובר בהקלטה לא חוקית וכי נגרמה לו עוגמת נפש קשה

עדכון אחרון: 11.11.2018, 15:12

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיש היום (ראשון) כתב תביעה נגד נהג המכונית שהקליט את שיחתו עם חבריו לפני ואחרי בילוי במועדוני חשפנות בתל אביב, כשהם תחת השפעת אלכוהול לכאורה, ומלהגים על "קניית" נשים למטרות מין, שימוש בנשים לשם הנאה מינית, סרסור בחברות למטרות מין, כסף וגם מתווה הגז. הקלטת נחשפה בתחילת השנה בידי העיתונאי גיא פלג ב"החדשות" כשנתיים וחצי לאחר מועד ההקלטה בקיץ 2015.

בכתב התביעה שהוגש על ידי בא כוחו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, שותף בחדד רוט ושות׳ נגד הנהג רועי רוזן נכתב כי עילת התביעה היא פגיעה בשם הטוב ופגיעה בפרטיות. בנוסף, טוען כתב התביעה כי רוזן התעשר ממכירת הקלטת שלא כדין ועל חשבונו של נתניהו.

לפי התביעה, נתניהו הבן נסע עם חבריו לבילויים במסעדות ומקומות בילוי בתל אביב. הוא שוחח עם חבריו לאחר שתיית כמה משקאות אלכוהוליים, על נושאים שכוללים צנעת הפרט. כמה שנים אחרי האירוע, הוא טוען בתביעה, נדהם לגלות כי השיחה עם חבריו הוקלטה – שלא כדין, לטענתו. זאת בעקבות פנייה לתגובה מצד חברת החדשות – שם שודרו ההקלטות. לטענתו, הנהג הוא מקור ההקלטה ולא היה צד לשיחה.

בין היתר נטען בתביעה כי מדובר בהאזנת סתר. הנהג, כך נטען, לא היה "בעל השיחה" ולכן היה צריך אישור להקליט את תוכנה. עוד נטען כי הוא היה איש סוד ואמון מכוח תפקידו והחוזה עליו חתום. בא כוחו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, טוען כי מאז פרסום ההקלטה "התובע התקשה לצאת את ביתו מספר חודשים, נמנע לחלוטין מהגעה לאירועים פרטיים ופומביים, וחווה תחושה קשה של פגיעה באמון וחשדנות".

על אף העניין הציבורי המצוי בתוכן ההקלטות הללו טוען נתניהו בכתב התביעה כי רוזן התרשל ונהג "באופן שאדם סביר ונבון לא היה נוהג באותן נסיבות". עוד טוען נתניהו כי רוזן למעשה ביצע האזנת סתר וזאת למרות שנוכח בעצמו בשיחה. נתניהו דורש מרוזן פיצויים בסך מיליון שקלים בגין הפגיעה הקשה בשמו הטוב; עוגמת הנפש; הפגיעה בפרטיותו והמצוקה שנגרמה לו עקב הפרסום.

"אחי, אתה חייב לפרגן לי – אבא לי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה", כך נשמע יאיר נתניהו, בנו הבכור של ראש הממשלה, אומר לבנו של המילארדר קובי מימון, מבעליו של מאגר הגז תמר, אורי מימון. בהמשך מוסיף נתניהו הבן: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?", משפט עליו הוא חוזר מספר פעמים. בהקלטות משנת 2015, נשמע גם מאבטח בנו של ראש הממשלה.

אחרי פרסום הקלטת, מסרה משפחת נתניהו כי "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטת סתר. רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג – – כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ. מסע הצייד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית".

יאיר נתניהו אתמו צסר אז כי: "צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי. בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. כמו כן, הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".

נושאים קשורים:  יאיר נתניהו
תגובות
×