חברי הוועד המתאם של הסגל הבכיר במכללות הציבוריות, מחריפים את מאבקם והחל מהיום (שני) יצטרפו למרצים השובתים גם חברי הסגל הבכיר במכללת אשקלון. במכללת אשקלון לומדים כ-6,000 סטודנטים ובשבוע הראשון לשנת הלימודים השביתו שני סגלי ההוראה, הבכיר והזוטר, את הלימודים במכללה למשך שבוע.

במקביל להודעת השביתה של  המרצים ולשביתת הסטודנטים שגם תחל מחר, הוציאה הנהלת מכללת אשקלון הודעה, למרות הכרזת השביתה, לפיה  הלימודים מתקיימים כרגיל.

״בניגוד להודעת ארגון ׳כוח לעובדים׳ (ארגון העובדים בו מאוגדים המרצים ד.ט) לגבי המכללה האקדמית אשקלון" נמסר ממכללת אשקלון. "הנהלת המכללה האקדמית מודיעה לכל הסטודנטים כי הלימודים מחר יתקיימו כסדרם, כפי שהתקיימו מתחילת שנת הלימודים. הנהלת המכללה האקדמית תמשיך לפעול למען הסטודנטים והמרצים שלה ולא תיגרר לפרובקציות מיותרות״

"עמדת המכללה מנותקת לחלוטין מהמציאות" מסרה שרון חג'בי, ראשה משותפת של ענף ההשכלה הגבוהה בכוח לעובדים המאגד את מרצי מכללת אשקלון."במקום לקדם את ההידברות הארצית בין מועצת הסגל הבכיר לבין ור"ם וו"תת דומה שהנהלת מכללת אשקלון פועלת במציאות חלופית. חבל שמי שמשלם את הנתק הם למעלה מ-30,000 סטודנטים".

אתמול (ראשון) התאחדות הסטודנטים הכריזה בשבת על שביתה שתחל מהיום ללא הגבלת זמן, וזאת במחאה על המשך השביתה של הוועד המתאם של הסגל הבכיר במכללות הציבוריות.

ע"פ המרצים, ששביתתם נכנסה לשבוע החמישי, עד היום לא הייתה התקדמות במו"מ בין המדינה למרצים. על הפרק עומד נושא עקרוני – כל עובדי ההוראה במכללות הציבוריות, בין אם זוטרים ובין אם בכירים, מופלים לרעה ביחס לעובדי האוניברסיטאות  בתנאי ההעסקה, משכורות, אפשרויות קידום ומחקר ועוד.