קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' ז"ל, שנפל אמש (ראשון) במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה, הובא למנוחות. בהלוויה השתתפו שר החינוך בנט, שר התקשורת איוב קרא, משפחה וחברים.

סגן-אלוף מ' השתתף אמש במבצע מיוחד של כוחות צה"ל, במהלך המבצע התפתחו חילופי אש בין הכוח לפעילי טרור וכתוצאה מהם נהרג סגן-אלוף מ' ונפצע קצין נוסף. סגן-אלוף מ׳ היה לוחם נועז ומפקד מסור שמילא את כל תפקידיו בהצטיינות ובענווה. במהלך הפעולה המבצעית אמש הראה סגן-אלוף מ׳ במעשיו רוח לחימה, יוזמה, קור-רוח ואומץ לב תחת אש על מנת להבטיח את ביטחון הכוח לפני ביטחונו האישי.

לוויתו של סגן-אלוף מ׳, הקצין שנהרג אמש בחילופי האש בעזה. 12 בנובמבר 2018 (דובר צה"ל)

לוויתו של סגן-אלוף מ׳, הקצין שנהרג אמש בחילופי האש בעזה. 12 בנובמבר 2018 (דובר צה"ל)

"סא"ל מ' יירשם כאחד מגדולי גיבורי ישראל, לצד יוני נתניהו ורועי קליין ז"ל", אמר בנט. "בצער וביגון, בלב שבור ובעיניים דומעות, מלווים אנו את הקצין, המפקד, הפטריוט והאדם הכי נערץ שהכרנו, סא"ל מ' ז"ל", אמר השר קרא, שהגיע כנציג הממשלה. "משפחתו האצילה, רוב בניה דוגמה וחיקוי למדינת ישראל. בני המשפחה שזורים ברחבי מערכת הביטחון ומבצעים עבודות קודש. בתוך החללים יש קצינים וחיילים מכל הדרגות, ולצערי השכול לא פסח עלי. תרומתו תישאר חסויה עוד שנים רבות. מצדיע לך, גיבור שלי, אחי, איש הסוד והאמת."

ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן: ״אתמול בלילה נפל הלוחם האמיץ, סגן-אלוף מ׳ ז״ל, במהלך פעילות מבצעית חסויה ברצועת עזה. את פרטי הפעילות, כמו על שירותו של סגן-אלוף מ׳, לא אוכל לפרט במעמד זה. חבריו ומפקדיו סיפרו כי החל מגיוסו ולאורך כל שנות שירותו הוא בלט בערכיו וביכולותיו. הוא היה לוחם אמיץ, מפקד הצועד ראשון לפני חייליו, חבר ואדם מסור עד אין קץ למשימותיו ואנשיו. מ׳ הפגין תושייה ונחישות למען הגנה על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. בקור רוח ואומץ לב, פעל מ׳, הלילה הזה, על-מנת להבטיח את ביטחון חבריו לפני ביטחונו האישי שלו. מ׳ בחר בשירות מאתגר ותובעני; ונשא על כתפיו אחריות כבדה לאורך שנים רבות. הוא מילא את כל תפקידיו בהצטיינות ולמרות זאת, היה צנוע ועניו בהליכותיו. מ׳ הוא אות ומופת ללוחם ולמפקד, מקור גאווה. סגן-אלוף מ׳ ז״ל, אני מצדיע לך ומוקיר את תרומתך העצומה לביטחון ישראל. משפחות יקרות, אובדנכם גדול מנשוא. בשם צה״ל ואגף המודיעין אני משתתף בצערכם ומתחייב להיות לכם לבית ולמשפחה. שלא תדעו עוד צער״.