הישגים מרשימים לישראל באליפות אירופה בריקודים בכיסאות גלגלים המתקיימת בפולין. הרקדנים ויטל זינגר, בכסא גלגלים ושון זיו, רקדן עומד, זכו במדליית כסף באליפות אירופה, עם ריקוד בסגנון בוליווד, שסחף אחריו את כל הקהל וזיכה את השניים בתשואות רמות. בהמשך התחרות זכו זינגר וזיו גם במדליית ארד בקטגורית הריקוד הלטיני.

מרגלית תומר, גם היא בכיסא גלגלים, זכתה בשתי מדליות כסף בפריסטייל סולו נשים, וסמי דהאן ומיטל וקס, שניהם בכיסאות גלגלים, זכו בשלוש מדליות ארד בשלושה סגנונות ריקוד, סטנדרט, לטיני וחופשי. כל הספורטאים מתאמנים בבית הלוחם תל אביב תחת הדרכתה של המאמנת ילנה פריטלייכר.

זינגר חזרה זה עתה להתחרות אחרי פציעה קשה שעברה לפני שנה וחצי, פציעה שהצריכה שיקום מסיבי וארוך, לאחר ההישג אמרה: "שמענו את השופטים ושמענו את הקהל והרגשנו שהם נהנים ממש כמונו לרקוד. אני מאושרת לחזור לרחבת הריקודים שהיא כמו בית שני עבורי, שון הוא בן זוג נפלא לריקודים, הוא פשוט רקדן על, והכריאוגרפית ילנה פריטלייכר הצליחה לבנות בזמן קצר ריקוד שמתאים ליכולות החדשות שלי, אחרי הפציעה ולאופי שלי ושל שון. המדליה היא של שלושתינו, של שון, ילנה ושלי".

זינגר, 29, חלתה בסרטן בגב כשהייתה בת חצי שנה. המחלה גרמה לה נזק בלתי הפיך בעמוד השדרה והיא מתניידת בכיסא גלגלים, עובדה שלא מנעה ממנה להתגייס לצה"ל ולסיים לימודים אקדמיים. שון זיו, בן זוגה הקבוע לריקודים, הוא רקדן, מורה לריקוד וכריאוגרף, המוצא אתגר גדול בריקודים בכיסאות גלגלים.

הרקדנים ויטל זינגר (בכסא גלגלים) ושון זיו, שזכו במדליית כסף באליפות אירופה בריקודים בכיסאות גלגלים (צילום: הוועד הפראלימפי בישראל)

עוד אמרה זינגר לאחר ההישג: "המדליות האלה מסמלות הפעם הרבה מעבר למקצוענות, טכניקת ריקוד ויכולת משחק. הן מסמלות עבורי חברות אמיתית, אומץ, נחישות ותעוזה, ובעיקר- את הניצחון הענק של הנפש על הגוף. עשיתי את הבלתי יאומן, הקמבק הזה הוא מתוק ומרגש עבורי".