הסכם קיבוצי חדש נחתם בימים אלה בחברת מפעלי תובלה בע"מ מקבוצת כיל, זאת בתום ומשא ומתן בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה. ההסכם יחול על כ-200 עובדי החברה רטרואקטיבית מינואר 2018. הבשורה המרכזית בהסכם היא צמצום הפערים בין עובדי דור א' לעובדי דור ב'. כחלק מהשוואת התנאים, עובדים אלו יהיו זכאים למשכורת 13, לתוספת ותק צבאי, לעדכון קצובת הבראה ולהחזקת רכב.

על פי ההודעה שפרסמו הצדדים, ההסכם מעדכן באופן משמעותי את טבלאות השכר של כל הסקטורים בחברה: נהגים, פקידים, עובדי מוסך, מנהלי עבודה וסדרנים, שיזכו לתוספות שכר מדי שנה. סוכם כי בקווי הובלה ספציפיים העובדים יקבלו תוספת של עד 10%. עדכון גובה הפיצוי על אי ניצול ימי מחלה לפורשים לפנסיה מחמת גיל. עודכנו רכיבי השכר להפרשות לקרן השתלמות, וסוכם עוד כי השתתפות החברה בהחזרי נופש לעובדים תעודכן במאות שקלים.

עוד נקבע כי העובדים יהיו זכאים לבדיקות רפואיות כלליות על חשבון החברה. תשלום תוספת זמן נסיעות לנהגים תושבי באר שבע והסביבה, והוסדר כי עובדי המוסך יקבלו תוספת מקצועית. גם תעריפי משמרת הלילה לנהגים עודכנו, וההנהלה התחייבה לבטח את העובדים בביטוח ריסק.

"מדובר בהסכם מצוין המצמצם פערים בין העובדים בחברה" אמר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, "ההסכם מתגמל בצורה הולמת עובדים שנמצאים מרבית היום בדרכים, תוך הובלת חומרים מסוכנים. ועד העובדים וההנהלה ידעו לעבוד בשיתוף פעולה, ומשם הדרך לתוצאות טובות הייתה קצרה".

יו"ר ועד העובדים רפאל שריקי, מסר כי "הגענו להסכם שמטיב עם העובדים בכל המרכיבים: תוספות שכר, תנאים סוציאליים, קרן השתלמות, הבראה, ותק צבאי ועוד. הבאנו הסכם טוב והעובדים מרוצים. הגענו להסכם בזכות אבי אדרי, ענבל סופרו, כלנית שפורקר ושאר הצוות מהאיגוד. תודה להסתדרות על המאמץ האדיר ותודה להנהלת החברה".

מפעלי תובלה היא אחת מחברות ההובלה היבשתית הגדולות בארץ, מספקת שירותי הובלה, אחסנה ולוגיסטיקה. את המשא ומתן על ההסכם הובילו יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הממונה על חטיבה ארצית באיגוד עובדי התחבורה, ענבל סופרו, ובליווי משפטי של עו"ד יעל שילוני.