מנצח ויטפס משפרעם לג'ירו?: מוחמד סבאח

יאיר צוקר

כבישי ישראל לא שכחו את הג'ירו ד'איטליה וקבוצת רוכבי האופניים הבינלאומית, סייקלינג אקדמי ממשיכה לעבוד במרץ. השבוע הודיעה הקבוצה הישראלית שתצרף לשורותיה את מוחמד סבאח בן ה-18 משפרעם שמצטרף לשורות קבוצת העתודה שלה במטרה להכשירו להשתתף כבר במהלך העונה הבאה למירוצים באירופה.

סבאח המתאמן במועדון האופניים 'רוכבי שפרעם', אחד המועדונים הבודדים במגזר הערבי, הצטרף לאקדמיה במסגרת פרוייקט של הקבוצה בו הקימה בתי ספר לרכיבה בכפרי נוער ברחבי הארץ, בשפרעם היא חנכה לפני ימים אחדים את 'אקדמי שפרעם'. סבאח ייקח חלק בקבוצת העתודה של אקדמי בה רוכב מזה שנה גם הרוכב הדרוזי הצעיר מעוספייה, סאנד אבו פארס, שכבר התחרה בהצלחה עם הקבוצה באירופה השנה.

מפסיד באבן נייר ומספריים: דיוויד מקנמרה

צור רוזנצוויג

במשחק כדורגל במסגרת הליגה האנגלית לנשים "סופר ליג" בין קבוצות רדינג למנצ'סטר סיטי, הקפטניות סטף יוטון וקריסטי פירס היו מוכנות להטלת המטבע המסורתית לפני המשחק במנצ'סטר.

מאותו רגע התרחש אירוע ספק טראגי ספק קומי באצטדיון, השופט המקומי דיוויד מקנמרה, שכח את המטבע שלו בחדר השופטים, אך כיאה לאדם המתמודד עם לחץ, מקנמרה התגבר על הסיטואציה המביכה והורה לשחקניות לשחק את משחק הילדים הנודע "אבן נייר ומספריים" ובכך להכריע מי תחליט לאיזה צד קבוצתה תתקוף ראשונה.

אנשי ההתאחדות האנגלית לא היו מרוצים מהאלתור של השופט והשבוע הושעה מקנמרה על ידם מתפקידו בפועל ל-21 יום. מוסר השכל – תמיד לדאוג שתהיה לך אגורה בכיס. המשחק עצמו הסתיים בתוצאה 1:1, ואם זה מעניין אתכם, דעו שבהתמודדות המסקרנת של האבן נייר ומספריים הייתה זו יוטון מסיטי שניצחה.

מנצח ושמו הולך לפניו: בראדלי סטוקס

ליאור ברטל

מה הייתם אומרים אם בבני יהודה היה משחק שחקן בשם בני יהודה?
באנגליה זה דווקא קרה, קבוצה בשם בראדלי סטוק מהליגות הנמוכות באנגליה, החתימה שחקן בן 23 בשם הקלאסי – בראדלי סטוקס. השחקן מספר שכאשר הגיע למבחנים בקבוצה בקיץ, המאבטח לא רצה לתת לו להיכנס למתחם, כי הוא היה בטוח שהוא עובד עליו. מאמן הקבוצה אהב את הבדיחה וביקש שהשחקן יישאר בקבוצה, בינתיים זה משתלם לו ולקבוצה כי סטוקס כבר עם 5 שערים מתחילת העונה. 

מנצחת ביד לוהטת: בודוצ'נוסט פודגוריצה

צור רוזנצוויג

גבירותיי ורבותיי השבוע נשבר שיא ביורוליג. לא, לא מדובר על מספר הישראלים שנמצאים על הפרקט בו זמנית, השבוע הקבוצה עם השם החביב בודוצ'נוסט פודגוריצה ממונטנגרו חגגה כפליים על חשבון באסקוניה, גם גברה עליה בתוצאה 84:99 והשיגה ניצחון ראשון העונה במפעל וגם המטירה עליה 21 שלשות ב-62 אחוז והוכתרה כשיאנית השלשות במשחק בודד. את פודגוריצה, אלופת הליגה האדריאטית המכהנת, הובילו הקלעים אוויר ג'קסון עם 24 נקודות מתוכן 18 מחוץ לקשת ואל קלארק עם 20 נק'.