דבר ראשון
רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון במסיבת העיתונאים להכרזתו של הנגיד החדש, אמיר ירון. 9 באוקטובר 2018 (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)
בדרך לבחירות?
מגלגל את הכדור לכחלון

נתניהו וכחלון יפגשו בניסיון אחרון למנוע את הפלת הממשלה.

רה"מ הגדיר במכוון את הפגישה כמכרעת כדי להעביר את הלחץ ליו"ר כולנו | כחלון כבר הצהיר בשבוע שעבר שיש להקדים את הבחירות בעבור "כלכלת ישראל" | לאחר פגישתם תחל ישיבת הממשלה, שיכולה להפוך לישיבה האחרונה

עדכון אחרון: 17.11.2018, 17:46

ראש הממשלה בנימין נתניהו יפגש היום (ראשון) בשש וחצי עם ראש סיעת 'כולנו' משה כחלון, פגישה אותה הגדיר נתניהו כמכרעת לעתיד הממשלה. הפגישה, לאחר שבשישי יצאו מסרים סותרים מהמפגש נתניהו ובנט, ולאחר שכחלון כבר הצהיר בפומבי שיש להקדים את הבחירות. לאחר הפגישה תתקיים ישיבת ממשלה, יתכן שבפעם האחרונה כממשלה מכהנת, שעם פיזור הכנסת תהפוך לממשלת מעבר.

נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "מחר בבוקר אפגש עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה.‏ אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה- יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין."

נתניהו אף הציג אחדות מלאה לכאורה בין חברי הכנסת במפלגתו, וכתב "‏כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019.

ללא דחיית הבחירות, יתקיימו הבחירות הבאות לכנסת ב-5 בנובמבר 2019 – יום שלישי הראשון בחודש נובמבר בשנה הרביעית מקיום הבחירות האחרונות. על פי החוק בישראל רשאיות סיעות הכנסת לחוקק חוק להקדמת הבחירות לתאריך מוסכם, שלא יעלה על 5 חודשים מחקיקת החוק.

תגובות
×