ראש לשכת ראש הממשלה יואב הורוביץ המשמש גם כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה נמצא בתהליך חפיפה להחליף את שרון שלום, ראש מטה שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, כך נודע לדבר ראשון. לפי שעה לא ברור אם הציפייה היא שהורוביץ ימלא את תפקידו החדש בנוסף לאחרים או במקומם.

יואב הורוביץ הוא איש עסקים ופעיל פוליטי בליכוד ומקורב לנתניהו. בשנת 2006 היה בעל תפקיד בכיר במטה הפריימריז של נתניהו, לאחר הבחירות לכנסת ה-20 הורוביץ היה בצוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד ומשנת 2016 מצוי בכוורת ראש הממשלה עת מונה לתפקיד ראש לשכת ראש הממשלה. במאי השנה 2018 מונה הורוביץ לתפקיד ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה לאחר פרישת אלי גרונר.

שרון שלום נחשב לאיש אמונו של ליברמן וניהל את קמפיין ישראל ביתנו בבחירות האחרונות. לאחר שליברמן התמנה לתפקיד שר הביטחון שרון התמנה להיות ראש המטה שלו. בעבר שלום כיהן כראש הסגל של שר החוץ בשנים 2015-2009 ובין השאר היה נציגו של ליברמן בשיחות מדיניות רגישות ובקשר מול לשכת ראש הממשלה. שרון שימש גם בשורה של תפקידים בכירים נוספים בשירות המדינה, בהם ראש המטה המקצועי לשר התחבורה בשנים 2004-2003, יועץ לשר התשתיות הלאומיות בשנים 2002-2001.