נאמני רשת קואופ החליטו היום (שלישי) לפטר את המנכ"ל עופר פיינשטיין, ככל הנראה כחלק ממהלך הכנת הרשת למכירה. פיינשטיין עצמו טוען שהוא ביקש לסיים את תפקידו ברגע שהוכרזה הקפאת הליכים, והבוקר החליטו נאמני החברה, העו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב לפטר אותו. פיינשטיין מסר כי "עם מינוי הנאמנים לקואופ, ביקשתי לסיים את תפקידי, אולם התבקשתי להישאר. הבוקר התקבלה החלטה שאסיים את תפקידי".

פיינשטיין מונה למנכ"ל הרשת לפני שבע שנים, ולא הצליח למנוע מרשת קואופ להגיע לחדלות פירעון. בשבוע שעבר דווח כי רשת קואופ לא יכולה לעמוד בהתחייבויותיה וכי מספר ספקים החליטו להפסיק את אספקת הסחורה אליה אלא אם זו תשלם במזומן. אחרי שנהיה ברור שקואופ לא תוכל לעמוד דרישה, החליטה הנהלת הרשת לבקש הקפאת הליכים. בתחילת השבוע מונו הנאמנים על-ידי בית המשפט המחוזי בירושלים והיום קיבלו אישור למימון בסך 15 מיליון שקל כדי לאפשר את הבראת החברה, זאת במטרה לאפשר את הצעדים המתוכננים לייצוב הרשת, יחד עם עמידה בהבטחה שהעובדים יקבלו את משכורתם במלואה בסוף החודש.

בקואופ מעריכים שעל אף טענת ההנהלה, הנאמנים מתכוונים לנסות ולמכור את הרשת ולא להבריא אותה. רשתות רמי לוי וויקטורי כבר הביעו עניין ברכישת הרשת, אבל נאמני החברה עוד לא הגיבו. מוועד העובדים נמסר שכל הסכם שיתקיים יכלול מכירה מלאה של הרשת, ללא סגירת סניפים וללא פיטורים, וכי כל הסכם אחר "בכלל לא נמצא על השולחן".

לרשת קואופ 42 סניפים בהפעלה עצמית ולמעלה מ-130 סניפים בזכיינות ביישובים כפריים, והיא מעסיקה כ-1,000 עובדים מקצרין ועד אילת.