מחפשים שינוי כיוון בקרירה? היחידה הטכנולוגית של השב"כ יצאה בקמפיין לגיוס עובדים מתחום ההנדסה וההי-טק. בסך הכל מדובר ב-20 משרות, אבל בשב"כ מבטיחים למי שיתקבל עבודה מאתגרת מאוד, עם שכר שמסוגל להתחרות גם בתנאי השוק הפרטי. בשב"כ כמו בשב"כ לא מוכנים לחשוף הרבה מידע על המשרות המדוברות, אבל מוכנים להגיד כי לא מדובר בפעילות סייבר אלא בפיתוח ממשקים טכנולוגיים שנועדו לשרת את צרכיהם המבצעיים של אנשי הארגון.

כשהתעקשנו לקבל דוגמה, הם נתנו אחת – צוות אמור לצאת למבצע בשטח והוא צריך אמצעי מיוחד, נגיד כוס קפה שמסוגלת לצלם ולהקליט. המכשיר צריך להיות מוכן תוך 48 שעות. כמובן שזו דוגמא קצת בנאלית, אבל בשב"כ מחפשים מהנדסי אלקטרוניקה, אלגוריטמיקה עיבוד אותות וכו'.

למה לא הסתפקו בשב"כ באתרי הדרושים? "מאחר ולא ניתן לספר יותר מדי במה מדובר, קשה לכתוב תיאור משרה שתמשוך את המהנדסים הכי טובים". השיבו בארגון. "אם היינו יכולים לספר, אז לא הייתה לנו בעיית גיוס עובדים אף פעם. בסרטון שהפצנו ברשתות החברתיות אנחנו נותנים הצצה קטנה שתגרה את הדמיון".

בשב"כ מקווים שהקמפיין החדש יגדיל משמעותית את משפך המועדים שיאפשר לארגון לאתר את האנשים המתאימים ביותר. כדי להצליח לגייס את האדם הנכון מוכנים היום בשב"כ להציע צורות העסקה מגוונות שמאפשרות לעובדים להמשיך ללמוד במקביל לעבודה בשב"כ ואפילו להמשיך לעבוד בסטרט-אפ אזרחית במקביל. בעבר השירות הציבורי היה מאוד קשוח בנהלי העבודה. היום השב"כ יכול להתחרות גם בשוק הפרטי כשמדובר בטופ של המהנדסים.

אז אם אתם בעניין להפוך לאנשי סוד אתם יכולים להיכנס לאתר האתגר שהכינו עבורכם בשב"כ. אם תפתרו אותו אולי אתם בדרך לשינוי כיוון בקריירה. אם אתם או אתן מבינות רוסית, תוכלו לצפות בסרטון הזה שעלה ליוטיוב, וטוען שפיצח את האתגר.