ביומו השלישי של מבצע 'מגן צפוני' לחישוף וניטרול מנהרות הטרור של חיזבאללה, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם שגרירים זרים בסמוך לכוחות צה"ל. "אנחנו שוללים מאויבינו את נשק המנהרות בשיטתיות ובנחישות", אמר נתניהו. "נפעל ככל שדרוש. מי שיתקוף אותנו – דמו בראשו. חיזבאללה וחמאס יודעים זאת". השגרירים שמעו סקירה מפי אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק וראש אג״ת אמיר אבולעפיה וסיירו באזור המנהרה שנחשפה.

השתתפו בסיור שגרירי האיחוד האירופי, אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, אתיופיה, ברזיל, בריטניה, הונגריה, חוף השנהב, מקסיקו, סלובקיה, פולין, צרפת, קנדה ורוסיה.

ראש הממשלה נתניהו עדכן את השגרירים בפרטי מבצע ״מגן צפוני״ ובכוונות חיזבאללה לשימוש במנהרות נגד ישראל. רה״מ הדגיש כי מנהרות חיזבאללה הן ביטוי אחד מהתוקפנות האיראנית באזור. מספר שגרירים שיתפו את עוקביהם ברשתות החברתיות אודות הסיור, שגריר אוסטריה, מרטין וויס כתב: "המנהרות האלו גדולות מספיק עבור חיילים, לשימוש אופנועים, לתקוף ולחטוף – זהו איום רציני".

"אמרתי לשגרירים שהם צריכים לגנות את התוקפנות הזו של איראן, של חיזבאללה ושל חמאס, באופן חד משמעי, וכמובן גם להעצים את הסנקציות נגד הגורמים הללו" מסר ראש הממשלה. "הפעולה הזו היא בתחילתה, אבל בסופה נשק המנהרות, שחיזבאללה השקיע בו כל כך הרבה – כבר לא יהיה קיים ולא יהיה אפקטיבי". מלשכתו של רה"מ נמסר כי נתניהו ביקש מהשגרירים לגנות את הפרת הריבונות הישראלית ולהצטרף לדרישה להטלת סנקציות מוגברות על חיזבאללה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה הבוקר עם שגרירים זרים בגזרת הצפון סמוך לכוחות צה"ל הפועלים לחשיפת ונטרול המנהרות. (צילום: חיים צח / לע"מ)

"הציפייה של ישראל זה גינוי חד-משמעי של חיזבאללה, הטלת סנקציות נוספות על חיזבאללה, גינוי ודרישה מממשלת לבנון להפסיק את מתן האשראי שהיא נותנת לשימוש בשטחה להתקפות האלה על ישראל" אמר נתניהו. "כל זה יעלה בכינוס הקרוב של מועצת הביטחון לדרישתה של ישראל. זה צעד מדיני ודיפלומטי חשוב, שמשלים את המאמץ המבצעי ההנדסי שלנו לשלול מחיזבאללה ומאיראן את נשק המנהרות".