עאוני מוסטפא קדאדחה, כבן 50 מהכפר עטארה בנפת רמאללה, נהרג הבוקר (שישי) לאחר שנלכד תחת הריסות של חלק ממפעל באזור התעשייה עטרות באזור ירושלים. על פי המשטרה, מחקירה ראשונית עולה החשד כי במפעל סמוך לזה בו שהה קדאדחה נבנה קיר באופן בלתי חוקי והוא זה שקרס במהלך הלילה ולכד אותו. בעליו של המפעל הסמוך נלקח לחקירה, ומעצרו הוארך עד יום ראשון.

עאוני מוסטפא קדאדחה שהרג במפעל באזור התעשייה עטרות. (צילום: פייסבוק)

צוותי וחילוץ וכיבוי, בסיוע יחידת הכלבנים של צה"ל והמשטרה, עשו מאמצים במשך שעות הלילה להגיע אליו, והבוקר הצליחו להגיע אליו כשהוא ללא סימני חיים. צוות מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבע את מותו. החילוץ בוצע באמצעות כלי חילוץ ייעודיים על מנת שלא לגרום לקריסה משנית על לוחמי האש וכוחות החירום הנוספים. צוות מד"א אבטח רפואית את החילוץ.

פראמדיק מד"א דוד דלפן סיפר כי "כשהגענו לכניסה למפעל ראינו פועלים שהיו נסערים, הם סיפרו לנו שלפתע קיר וחלק מהתקרה קרסו ואחד הפועלים נלכד בפנים. נכנסו לתוך המפעל על מנת לנסות ולאתר את הפועל אבל עקב ההרס הרב לא ניתן היה להגיע אליו. כוחות כיבוי ופיקוד העורף שהוזנקו למקום מבצעים פעולות חילוץ מורכבות מאוד ואנחנו ערוכים במקום יחד עם כוח רפואה של צה"ל להעניק טיפול רפואי לפצוע כשיחולץ".