מצבו של התינוק שיולד בחודש השביעי בעקבות פיגוע הירי ליד עפרה התדרדר במהלך הלילה, כך נמסר הבוקר (שני) מבית החולים שערי צדק. מצבה של אמו שנפגעה בפיגוע התייצב, אך עדיין נשקפת סכנה לחייה. רופאי בית החולים הצליחו במהלך הלילה ליילד את האם ההרה. לאחר הפיגוע פשטו כוחות צה"ל על הכפר סילוואד, הסמוך לעפרה.

באירוע הירי נפתחה אש, ככל הנראה מרכב חולף, אל עבר קבוצת אנשים שהמתינו אמש בטרמפיאדה הסמוכה ליישוב עופרה. מהאש נפצעו שבעה בני אדם: מלבד האישה, גם בעלה שנפצע באורח בינוני ושתי נערות בני 16 שנפצעו קל פונו לשערי צדק. לבית החולים הדסה עין כרם בבירה פונו פצוע בינוני בן 22 ושני נערים בני 16 שנפצעו קל.

בעקבות פיגוע הירי אמש בצומת עופרה, מבצעים לוחמי צה״ל, מג״ב וכוחות הביטחון סריקות בכפרים באזור החטיבה המרחבית שומרון ובנימין כחלק מהחיפושים אחר המחבלים (צילום: דובר צה"ל)

כוחות הביטחון סוקרים את זירת הפיגוע בסמוך לעופרה (צילום: עופר מאיר/פלאש90)

חובש רפואת חירום במד"א בנצי גליק, ופראמדיק מד"א בצלאל בן חמו, ששהו בנקודת ההזנקה של מד"א בעפרה ושמעו את הירי, סיפרו: "יצאנו לכיוון הכביש והבחנו בצעירה כבת 21 שוכבת על המדרכה בהכרה מלאה כשהיא סובלת מפצע ירי, צעיר כבן 21 ישב על המדרכה בהכרה מלאה עם מספר פצעי ירי בפלג גופו התחתון. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים, העלינו אותם לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, מתן נוזלים וטיפול תרופתי כשמצבה של האשה קשה ולא יציב והגבר במצב בינוני ויציב. בסיוע כוח רפואה של צה"ל טיפלנו בפצוע נוסף שסבל מפצעי ירי בגופו, הוא היה בהכרה מלאה ופונה בניידת טיפול נמרץ של צה"ל כשמצבו בינוני ויציב."

פראמדיק מד"א שלום גליל סיפר: "2 נערות כבנות 16 שהיו בהכרה מלאה וסבלו מפציעות בגפיים ו-2 נערים כבני 16 שסבלו גם הם מפציעות בגפיים קיבלו מאיתנו טיפול רפואי ראשוני בשטח, העלינו אותם לאמבולנסים ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם קל".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מסר בתגובה לפיגוע: "מתפללים בדאגה לרפואת פצועי הפיגוע הנפשע וביניהם אם צעירה שהביאה חיים לעולם מתוך התופת. אני מייחל לרפואתם המהירה ומחזק את ידיי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המחבלים ללא הרף".

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, פנה אל שר הביטחון בנימין נתניהו ומסר כי "אבקשך להורות על פתיחת חקירה מעמיקה והגברת האכיפה על מנת למצוא פתרונות הולמים בשטח בעקבות האירועים האחרונים. עלינו להמשיך, להרחיב ולשמור על הביטחון האישי של תושבי יהודה ושומרון. אני סמוך ובטוח כי כוחות הביטחון מבצעים ויבצעו את עבודתם נאמנה לאורך כל הדרך". יו"ר מרצ, תמר זנדברג מסרה: "מחזיקה אצבעות לפצועה בפיגוע ולתינוק הקטן שנמצא עכשיו בפגיה. החלמה שלמה ומהירה לשניהם ולשאר הפצועים. צריך לעשות הכל שהם יהיו האחרונים".