רשות השיפוט של ההסתדרות תדון הבוקר (שני) בעתירה של גד רביד, המועמד לראשות איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, שדורש כי הבחירות שיתקיימו לראשונה לראשות האיגוד יתקיימו באופן חשאי ולא בהצבעה גלויה. ביום רביעי תתקיים ועידת הייסוד של איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק ובה יבחרו 120 צירים את ראש האיגוד ואת מזכירות האיגוד. 

על התפקיד יתמודד יו"ר האיגוד המכהן, יקי חלוצי, שמונה לתפקיד הקמת האיגוד בהחלטת בית נבחרי ההסתדרות ב-2014, ליווה את הקמתם של מרבית הוועדים בו, חלקם בתפקידו הקודם באגף להתאגדות עובדים, וחתם על ההסכמים הקיבוציים הראשונים של האיגוד בשנים האחרונות, בפלאפון, סלקום, פרטנר, הוט מובייל, בזק בינלאומי, בזק אונליין, Sap, Eci, Mavenir ,Phi network, ו-MX1.

מולו מתמודד גד רביד, מי שהקים ועומד בראש ועד עובדי חברת ההיי-טק SAP. רביד חתום כיו"ר ועד על ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בחברת היי-טק, ומדגיש את העובדה כי הוא מגיע מהענף עצמו ומכיר אותו היטב.

בהתאם לקבוע בתקנון האיגוד, ההצבעה של צירי הוועידה לתפקיד יושב הראש תהייה גלויה, כמקובל בהצבעות של גופים נציגותיים. עם זאת, עתר רביד לרשות השיפוט בדרישה לקיום הצבעה חשאית. מחר יתקיים הדיון בערעור שהגיש רביד, לאחר שבקשתו הראשונה לרשות השיפוט נדחתה. לצורך הערעור שכר רביד את עו"ד אריאל שמר, אשר ייצג בעבר את ועד העובדים הפנימי בחברת אמדוקס נגד ההסתדרות.

"אני עדיין מקווה שהבחירות יהיו חשאיות כמו בדמוקרטיה אמיתית", מסר גד רביד ל"דבר ראשון". מחלוצי נמסר כי אופן קיום הבחירות קבוע בתקנון האיגוד שאושר על ידי בית נבחרי ההסתדרות לפני מספר חודשים וכי הוא מכבד כל החלטה של ועדת הבחירות בנושא.

איגוד עובדי הסלולר, אינטרנט וההיי-טק הוקם בשנת 2014, בעקבות גל ההתאגדויות שחל בשנים לפני כן אשר הכניס לשורות העבודה המאורגנת סקטורים חדשים שלא היו מאוגדים בעבר, רבים מהם ממקצועות טכנולוגיים. מטרת האיגוד לקדם ארגונם של עובדי ענפים אלו, ולחתום מול הנהלות החברות על הסכמים קיבוציים שיסדירו את תנאי העסקת העובדים ויגבירו את ביטחונם התעסוקתי.