ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה ברשת על רקע המיזוג עם ערוץ עשר. סכסוך העבודה הוכרז לאחר שבעלי המניות הודיעו כי השידורים המשותפים יחלו כבר בעוד כשבועיים וחצי, על אף שהמשא ומתן עם עובדי רשת להסדרת זכויותיהם בעקבות המיזוג לא הושלם.

מוועד הפעולה של עובדי רשת נמסר: "התעוררנו השבוע למציאות שבה המיזוג המתוכנן הפך לעובדה, והחשש לביטחוננו התעסוקתי הפך למוחשי ומיידי. בחרנו בהתאגדות מתוך אמונה כי הערבות ההדדית היא נחלת עובדי רשת".

הסכסוך נוגע לכ-220 עובדי רשת במגוון תפקידים, בהם טכנאי שידור, עובדי שיווק ומכירות, פרומו, דיגיטל, כספים, מינהל ומזכירות. על פי הצהרת בעלי המניות של שני הערוצים, הערוץ הממוזג צפוי להתחיל את שידוריו באחד בינואר 2019. עובדי רשת חוששים שהדבר יביא לשינויים מבניים וארגוניים מרחיקי לכת אשר יסכנו את ביטחונם התעסוקתי.

העובדים התאגדו בהסתדרות בחודש שעבר על רקע המיזוג הצפוי. אתמול פנה ועד הפעולה של העובדים להסתדרות, בבקשה להכריז על סכסוך עבודה בערוץ, וזה אושר היום. משמעות הדבר שעובדי רשת יוכלו לנקוט בצעדים ארגוניים כבר החל מה-24 החודש, עוד לפני תחילת השידורים המשותפים.

ההסתדרות דורשת מהנהלת רשת לשמור על זכויות עובדיה, ולדון בתנאי העובדים בהליך הארגון מחדש של החברה המשותפת. יצוין כי גם בקרב עובדי ערוץ עשר ועובדי חדשות עשר קיימים סכסוכי עבודה פתוחים.

רשת 13 מסרה כי היא "מצרה על התגובה האוטומטית שבה נקטה ההסתדרות בהודעה על סכסוך עבודה. התארגנות עובדי רשת החלה לאחר ההחלטה על המיזוג והודעת הפרישה של מנכ״ל רשת 13, אבי צבי. מרגע התארגנות עובדי רשת (שהייתה לאחר ההחלטה על המיזוג) , הנהלת רשת 13 הכירה בה ומאותו רגע היא מנהלת עם נציגות העובדים שיח פתוח ודיאלוג ישיר וענייני".

עוד נמסר כי "לכשיושלם הליך המיזוג ויגובש מבנה החברה הממוזגת ופעילותה ניתן יהיה לקיים דיאלוג אופרטיבי יותר. הודעה על סכסוך עבודה בשלב מקדמי כאמור, הוא רתימת העגלה לפני הסוסים. הנהלת רשת תמשיך לנהל דיאלוג ענייני, פתוח ומכבד עם כלל עובדיה".