שלושה בני אדם נהרגו ולפחות 13 נוספים נפצעו, שמונה מהם באורח קשה, באירוע ירי אמש (שלישי) סמוך לשוק חג המולד בעיר שטרסבורג שבצפון מזרח צרפת. בין המשטרה המקומית והחשוד בירי, בן 29 שנמצא ברשימת המעקב של שירותי הביטחון במדינה, התקיימו חילופי אש, אך הוא נמלט מהמקום במונית.

גורם בכיר בממשלה אמר לסוכנות הידיעות איי.פי כי חמישה בני אדם עוכבו לחקירה במסגרת המצוד הקולנועי אחרי היורה, שעדיין לא נתפס.

לורן נונייז, מזכיר המדינה במשרד הפנים, אמר הבוקר בראיון לרדיו הממלכתי פראנס-אינטר, כי ייתכן שהיורה נמלט לגרמניה השכנה. נונייז הכחיש את הדיווחים על פעולה משטרתית בקתדרלה של שטרסבורג אך אמר שמבצע החיפושים מתפתח ומשתנה ככל שעובר הזמן.

עוד הוסיף כי היורה זוהה קיצוני בזמן שריצה עונש מאסר, אך אמר שהמניע למעשה עדיין לא ברור. עם זאת, משטרת צרפת פתחה בחקירת טרור.

שש שעות לאחר הירי הודיע שר הפנים הצרפתי כריסטוף קסטנר כי הממשלה העלתה את רמת הכוננות במדינה לשיא. לפי הודעת השר, המחבל, שנולד בשטרסבורג, פתח באש בשלושה מקומות שונים בעיר, לפני שנפצע בחילופי אש עם חיילים. "הוא נלחם פעמיים עם כוחות הביטחון שלנו", אמר קסטנר. לאחר הירי, המחבל שנפצע זינק למונית ונעלם. המקרה הועבר לחקירת הרשות למלחמה בטרור בצרפת.

לאחר הפיגוע חסמה המשטרה את הכבישים המרכזיים והחלה במצוד נרחב, שכלל 350 חיילים ושוטרים וכן מסוקים שמפטרלים באוויר, במטרה ללכוד אותו. מושל המחוז אמר כי המחבל היה ידוע לכוחות הביטחון כפעיל קיצוני.

האירוע החל מעט אחרי השעה 19:00 (שעון צרפת) ליד השוק בפלאס קלבר, הכיכר הגדולה ביותר בעיר. שוטרים חמושים נראו רצים אל הכיכר והיא פונתה. עדי ראייה דיווחו על בהלה גדולה במקום. עיתונאי מקומי העיד כי שמע תחילה שתיים או שלוש יריות – ואחר כך צרור יריות ארוך. על רקע הדיווחים קרא משרד הפנים הצרפתי לציבור בשטרסבורג להישאר בבתים, והודיע כי מתרחש בעיר "אירוע ביטחוני חמור".