בהשראת מחאת האפודים הצהובים בצרפת ועל רקע הדיווחים על גל התייקרויות הצפויות במשק, בעיקר בתחום המזון והחשמל, תתקיים ביום שישי הקרוב הפגנה הממותגת גם היא באותו האופן כנגד יוקר המחיה. מארגני ההפגנה, הכוללים פעילים חברתיים ופוליטיים ממגוון מפלגות, מתכוננים לשורה של הפגנות כשעל-פי המארגנים, בקרוב תתקיים "הפגנת ענק" נגד יוקר המחייה.

נכון לרגע זה אין להתארגנות, שעוד נמצאת בשלביה הראשוניים, דרישות קונקרטיות, אבל מדובר במחאה שמתארגנת בעקבות העלאות המחירים עליהן הכריזו רשתות שיווק המזון בשבועות האחרונים. גל ההתייקרויות של השבועות האחרונים במחירי המזון, הירקות והפירות ומוצרי החלב, צפוי להתרחב בחודש הקרוב כששורה של חברות מרכזיות במשק הודיעו שבכוונתן להעלות את מחירי המוצרים שלהן. בנוסף על כך הודיעה אתמול (שלישי) רשות החשמל כי מחירי החשמל צפויים להתייקר ב-5-8%, כבר בינואר הקרוב. שר האוצר, משה כחלון ושר הכלכלה, אלי כהן, כבר הודיעו על הקמת ועדה לבחינת התייקרות המחירים במשק בראשות פרופ' ירון זליכה.

גזרנו עלינו מלחמה יוצאים ביחד מאחדים את כל המאבקים ומנצחים !

Posted by ‎דוד מזרחי‎ on Wednesday, 12 December 2018

אמנם מארגני ההפגנה הודיעו כי היא תישאר בלתי תלויה בארגונים פוליטיים ותהיה מכוונת לכלל הציבור הרחב, אך מספר פוליטיקאים כבר התייחסו להתארגנות. חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) קרא לציבור להשתתף במחאה ואמר כי ״שילוב מסוכן של מדיניות כושלת ומתווה גז מושחת הביאו לגל המטורף של עליות המחירים. במקום להתכנס מיידית לישיבת ממשלה דחופה ולדון בפתרונות למשבר שייתן בומבה אדירה בפרצופם של אזרחי ישראל – מה עושים שם? מתאבדים על 'חוק גדעון סער' ומקימים ועדה שמי יודע מתי תגיש את מסקנותיה". שמולי כינה את הממשלה "כושלת" וטען כי אפילו לא עושה מאמץ להראות כאילו אכפת לה והגיע זמנה ללכת הביתה. "אני קורא לציבור לבוא ולמחות כדי לעצור את המכות האלו, בדיוק כפי שקרה בצרפת״, הוסיף שמולי. גם הפעיל החברתי אבי דבוש, המקושר למפלגת מרצ שותף להתארגנות.

נכון לעכשיו, ולטענת המארגנים, אין למחאה המתהווה הנהגה או דרישות, אבל לפי המארגנים צפוי מאבק מתמשך שיכלול הפגנות שבועיות, והפגנת ענק נגד עליות המחירים.