הותר לפרסום כי במהלך הערב והלילה הבשילו ומומשו המאמצים לאיתור המחבלים מפיגועי הירי בברקן וצומת עפרה. כוחות הביטחון הדגישו את שיתוף הפעולה ההדוק בתקופת המרדף בין יכולות שב"כ, המשטרה וצה"ל. שיא המבצע, לכידת המחבלים הובל בידי השב"כ וכוחות הימ"מ. בקביל, בפעילות מעצרים משולבת של שב"כ וכוחות צה"ל באזור רמאללה נעצרו מספר חשודים בחשד למעורבות לפיגוע הירי בעפרה. אחד החשודים, סלאח ברגותי, מי שביצע את הירי בפיגוע בעפרה, ניסה להמלט וככל הנראה גם לפגוע בכוחות הביטחון שהגיבו בירי. ברגותי נורה ונהרג במקום. עוד לא נמסרה הודעה רשמית של כוחות הביטחון.

שעות לאחר הלכידה, אירע הבוקר (חמישי) פיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה, מפגע שהגיע להצבה של שוטרים בצומת ההוספיס, ביצע פיגוע דקירה, במהלכו נפצעו 2 שוטרים. שוטרים נוספים שהגיבו ניטרלו המפגע. השוטר והשוטרת שנפצעו קל, הובהלו לבית החולים.

פיגוע דקירה בעיר העתיקה (קרדיט: דוברות המשטרה)

ממד"א נמסר כי: בשעה 05:07 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על צעיר וצעירה שנפצעו בדרך שער האריות, בעיר העתיקה בירושלים. חובש מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 2 צעירים בהכרה מלאה, בהם: צעירה כבת 20 במצב בינוני יציב, עם פצע דקירה , מפונה לבית חולים הדסה עין כרם, וצעיר כבן 21 במצב קל עם פציעה בפנים. מפונה לבית חולים שערי צדק.

סגירת מעגל

אשרף נעאלוה אשר ביצע את פיגוע הירי באיזור התעשיה ברקן ב-7 באוקטובר 2018 בו נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל ואזרחית ישראלית נפצעה באורח בינוני, נהרג במהלך הנסיון לעוצרו. המפגע היה חמוש בעת הגעת הכוחות למקום בו הסתתר.

המאמצים לאיתור המחבלים מפיגועי הירי בברקן וצומת עפרה. (קרדיט: דו"צ)

המאמצים לאיתור המחבלים מפיגועי הירי בברקן וצומת עפרה. (קרדיט: דו"צ)

מהשב"כ נמסר כי במסגרת הפעולות לאיתו המחבלים, נעצרו ונחקרו על ידי שב"כ מספר חשודים אשר סייעו או היו מודעים לפעילותו של המפגע. כלל העצורים הועברו לחקירת שב"כ, חלקם כבר הועמדו לדין. מחקירות העצורים עלה כי בכוונת המפגע אשרף נעאלוה, היה לבצע פיגוע נוסף, אשר למעשה נמנע עם סיכולו של המפגע הלילה.

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן מברך את לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל על חיסול המחבל מהפיגוע בברקן ועל חיסול המחבל המעורב בביצוע הפיגוע בעפרה: "אני מצדיע ללוחמי הימ״מ של משטרת ישראל, שיחד עם צה"ל והשב"כ סגרו חשבון הלילה עם המחבל הבזוי שרצח את קים וזיו הי״ד וגם חיסלו את המחבל המעורב בפיגוע הירי בעפרה. אני מאחל החלמה מלאה לשוטרי מג״ב שלנו שנפצעו בעיר העתיקה והגיבו בנחישות ובמהירות ונטרלו את המחבל.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט (כולנו) מסר בעקבות לכידת המחבלים: "אֶרְדּוֹף אוֹיְבַי וְאַשִּׂיגֵם וְלֹא אָשׁוּב עַד כַּלּוֹתָם. ברכות ללוחמי צה״ל, אנשי שירות בטחון כללי ומשטרת ישראל על מבצע מוצלח, בשת״פ בין ארגוני, לחיסול הרוצח מברקן ולכידת המחבלים מפיגוע עופרה. אין פשרות במלחמה בטרור. מי שיאיים על ביטחון ישראל – דמו בראשו.