שני  חיילים נהרגו ושניים נוספים, אזרחית וחייל, נפצעו באורח אנוש וקשה באירוע ירי היום (חמישי) בצומת ליד המאחז גבעת אסף בבנימין. לפי דיווחים ראשוניים, נוסעי רכב פתחו באש לעבר חיילים ותושבים סמוך למאחז. הודעה נמסרה למשפחות הנופלים.

בסמוך לשעה 11:15 התקבל במד"א דיווח על אירוע הירי בטרמפיאדה בצומת הסמוך למאחז. פראמדיק מד"א שלום גליל שטיפל בפצועים אמר כי "כשהגענו למקום ראינו 4 צעירים עם פצעי ירי סמוך לטרמפיאדה. ביצענו סריקה והענקנו להם טיפול רפואי. 2 מהם, צעירה וצעיר כבני 20, קיבלו טיפול רפואי מציל חיים בשטח, העלינו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם בדחיפות לבית החולים כשמצבם קשה. 2 צעירים שמצבם קריטי נשארו לטיפול כוחות הצבא במקום".

גבעת אסף. ארכיון (צילום: מרים אלטשר/פלאש90)

 

 

הפאראמדיקים של מד"א זאב חפץ ובצלאל בן חמו הגיעו בתוך 4 דקות למקום האירוע וסיפרו: ""כשהגענו ראינו על המדרכה בתחנת האוטובוס 3 צעירים וצעירה שוכבים כשהם סובלים מפצעי ירי בגופם, אחת מהם צעירה כבת 20 שבעת האירוע המתינה לאוטובוס בתחנה, הייתה בהכרה מלאה וסבלה ממספר פצעי ירי בגוף, העלינו אותה לניידת טיפול נמרץ והענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה לביה"ח כשמצבה קשה. צעיר נוסף כבן 20 שהיה מחוסר הכרה סבל גם מפצעי ירי, תוך טיפול מציל חיים פינינו אותו בדחיפות לביה"ח ושני צעירים נוספים שמצבם היה קריטי טופלו ע"י כוחות הצבא במקום".

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על ירי בצומת אסף שבמרחב החטיבה המרחבית 'בנימין', מחבל יצא מרכבו ופתח בירי בטרמפיאדה בצומת לעבר לוחמי צה"ל ואזרחים שהיו במקום. בנקודה מספר נפגעים. לוחמי צה"ל סורקים במרחב אחר המחבלים שנמלטו מהזירה ומבצעים בידוקים בכל הכניסות והיציאות במרחב".

אבו מאזן הגיב בגינוי הטרור אך בהטלת האחריות לקיומו על מדיניותה של ישראל. "המדיניות בה פולשים לערים ופוגעים בריבונות של הרשות, וגם העובדה שאין אופק של שלום הובילה לסדרת מעשים האלימים והלא מקובלים הללו, אותם אנו דוחים ומגנים ועליהם משלמים שני הצדדים".

ממועצת יש"ע נמסר: "זהו פיגוע ירי שני השבוע. יש להרוס את בתי המחבלים ולסגור את כל היציאות מרמאללה בהקדם. בתוך כך, יש לתת תשובה ציונית הולמת ולאשר באופן מיידי את היישוב עפרה ונקודות התיישבות נוספות ביהודה ושומרון. כך נחזיר את ההרתעה ואת הביטחון לאזרחי ישראל. אנו מביעים את תנחומינו הכנים למשפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בפיגוע הנורא הזה".

לפנות בוקר אירע פיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. מפגע שהגיע לעמדת שוטרים בצומת ההוספיס דקר שוטרת ושוטר. שוטרים נוספים שהיו בזירה ירו והרגו את המפגע. השוטר והשוטרת שנפצעו באורח קל הובהלו לקבלת טיפול בבית החולים.

הפצועים בפיגוע בגבעת אסף מפונים לבית החולים שערי הצדק (צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש90)

הלילה אותרו שני המפגעים מפיגוע הירי בעפרה בתחילת השבוע ופיגוע הירי בברקן לפני כחודשיים. כוחות הביטחון מסרו כי סלאח ברגותי, שביצע את פיגוע הירי בעפרה, נתפס ונורה למוות לאחר שניסה להימלט ולפגוע בחיילים במהלך פעילות מבצעית באזור רמאללה.

כמו כן, בפעילות נוספת באזור שכם נתפס ונהרג אשרף נעאלוה שביצע את פיגוע הירי באיזור התעשיה ברקן ב-7 באוקטובר 2018 שבו נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל. מכוחות הביטחון נמסר כי הוא ירה לעבר הכוח שפרץ למקום שבו הסתתר. הכוח השיב אש והרג אותו.