גל ההתייקרויות במשק לא פוסק ואחרי החשמל והמים, גם הלחם צפוי להתייקר בקרוב. ועדת המחירים במשרד האוצר המליצה לממונה על המחירים בוועדת הכלכלה לייקר את מחיר הלחם המפוקח בכ-3.4%. אם ההמלצה תאושר, הלחם האחיד שעלה עד כה 5.95 שקלים צפוי להתייקר ב-15 אג' ומחירו יעמוד על 6.10 שקלים.

העלייה במחיר הלחם, נובעת מעליה במחירי התשומות של המאפיות, זאת לאחר שבשנת 2016 ירד המחיר בשיעור דומה. מפברואר האחרון לוחצות המאפיות הגדולות להעלאת מחיר הלחם וטוענות כי ללא התייקרות, הן לא יוכלו להמשיך לייצר.

לחם במאפייה. ארכיון (צילום: שלומי כהן/פלאש90)

התייקרות הלחם ב-15 אג' לא מאד משמעותית כשהיא באה לבדה, אבל ההצטרפות שלה להתייקרות במחירי המים, החשמל וכתוצאה מכך של שורה של מוצרי בסיס לא מפוקחים אחרים מייצרת תגובת שרשרת של עליות מחירים אחרי תקופה ארוכה של אינפלציה אפסית.

סיעת מרצ הודיעה כי האופוזיציה תגיש ביום שני הצעת אי אמון בנושא גל ההתייקרויות במשק והקיצוץ הרוחבי בשירותים החברתיים. יו״ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג התייחסה להודעה ולגל ההתייקרויות ואמרה שכאשר הממשלה מובילה שורה של קיצוצים בשירותים החברתיים והנושא עובר בדממה, "גם הטייקונים מרימים את הראש וחוזרים להקפיץ את יוקר המחיה של האזרחים, מה שנזהרו מאוד לעשות מאז המחאה החברתית. כנראה הם מבינים שיש פה ממשלה שרוח המפקד שלה לא סופרת את האזרח״.