הותרו לפרסום שמות החיילים שנהרגו אתמול (חמישי) בפיגוע הירי בצומת אסף: סמל-ראשון יובל מוריוסף ז"ל, לוחם בחטיבת "כפיר", בן 20, מאשקלון, וסמל יוסף כהן ז"ל, לוחם בחטיבת "כפיר", בן 19 מבית שמש. הודעה נמסרה למשפחותיהם. הלוויתו של סמל-ראשון יובל מוריוסף ז"ל, תערך היום בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי באשקלון.  הלוויתו של סמל יוסף כהן ז"ל, תצא היום בשעה 10:30 מבית ההלוויות בשמגר לבית העלמין האזרחי בהר הזיתים. בפיגוע נפצעו גם אזרחית וחייל באורח קשה, והם פונו לקבלת טיפול.

מעיריית אשקלון נמסר "העיר אשקלון אבלה על מותו של תושב העיר, סמל יובל מור יוסף, זכרו לברכה, שנרצח בפיגוע הטרור היום בגבעת אסף. העירייה, באמצעות אגף הרווחה, תעניק את כל הסיוע הנדרש למשפחה, על מנת להקל עליהם ולו במעט בשעה קשה וכואבת זו."

מעיריית בית שמש נמסר: "בית שמש אבלה על הירצחו של יוסף כהן הי"ד. נער מדהים ומקסים שצמח וגדל בעירנו ונרצח על ידי בני עוולה בפיגוע בגבעת אסף. שוחחתי הערב עם הוריו של החייל יוסף כהן הי"ד. עלם חמודות שזכיתי להכיר עוד בחייו. הילד גדל בבית שמש ושילב בין אורח חיים חרדי לבין הרצון לשרת ולתת לעם ישראל כולו. יוסף התייתם מאביו שהיה רופא שיניים מוכר מאוד בציבור החרדי לפני כחמש שנים. הוא למד בישיבת ברנקו וייס – "דרך חיים" שזכיתי להקים בעיר והיה ילד שובב ומקסים ומלא שמחת חיים. יוסף התגייס לנצח יהודה בשמחה ובאהבה מתוך מטרה לשרת את עם ישראל."

שני חיילי צה"ל נהרגו ושניים נוספים, אזרחית וחייל, נפצעו באורח אנוש וקשה באירוע ירי שהתרחש אתמול (חמישי) בצומת ליד המאחז גבעת אסף בבנימין. לפי דיווחים ראשוניים, נוסעי רכב פתחו באש לעבר חיילים ותושבים סמוך למאחז.

בסמוך לשעה 11:15 התקבל במד"א דיווח על אירוע הירי בטרמפיאדה בצומת הסמוך למאחז. פראמדיק מד"א שלום גליל שטיפל בפצועים אמר: "כשהגענו למקום ראינו ארבעה צעירים עם פצעי ירי סמוך לטרמפיאדה. ביצענו סריקה והענקנו להם טיפול רפואי. שניים מהם, צעירה וצעיר כבני 20, קיבלו טיפול רפואי מציל חיים בשטח, העלינו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם בדחיפות לבית החולים כשמצבם קשה. שני צעירים שמצבם קריטי נשארו לטיפול כוחות הצבא במקום".

גבעת אסף. ארכיון (צילום: מרים אלטשר/פלאש90)

 

 

הפאראמדיקים של מד"א זאב חפץ ובצלאל בן חמו הגיעו בתוך ארבע דקות למקום האירוע וסיפרו: "כשהגענו ראינו על המדרכה בתחנת האוטובוס שלושה צעירים וצעירה שוכבים כשהם סובלים מפצעי ירי בגופם, אחת מהם צעירה כבת 20 שבעת האירוע המתינה לאוטובוס בתחנה, הייתה בהכרה מלאה וסבלה ממספר פצעי ירי בגוף, העלינו אותה לניידת טיפול נמרץ והענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה קשה. צעיר נוסף כבן 20 שהיה מחוסר הכרה סבל גם מפצעי ירי, תוך טיפול מציל חיים פינינו אותו בדחיפות לבית החולים ושני צעירים נוספים שמצבם היה קריטי טופלו על ידי כוחות הצבא במקום".

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על ירי בצומת אסף שבמרחב החטיבה המרחבית 'בנימין', מחבל יצא מרכבו ופתח בירי בטרמפיאדה בצומת לעבר לוחמי צה"ל ואזרחים שהיו במקום. בנקודה מספר נפגעים. לוחמי צה"ל סורקים במרחב אחר המחבלים שנמלטו מהזירה ומבצעים בידוקים בכל הכניסות והיציאות במרחב".

אבו מאזן הגיב בגינוי הטרור אך בהטלת האחריות לקיומו על מדיניותה של ישראל. "המדיניות בה פולשים לערים ופוגעים בריבונות של הרשות, וגם העובדה שאין אופק של שלום הובילה לסדרת מעשים האלימים והלא מקובלים הללו, אותם אנו דוחים ומגנים ועליהם משלמים שני הצדדים".

ממועצת יש"ע נמסר: "זהו פיגוע ירי שני השבוע. יש להרוס את בתי המחבלים ולסגור את כל היציאות מרמאללה בהקדם. בתוך כך, יש לתת תשובה ציונית הולמת ולאשר באופן מיידי את היישוב עפרה ונקודות התיישבות נוספות ביהודה ושומרון. כך נחזיר את ההרתעה ואת הביטחון לאזרחי ישראל. אנו מביעים את תנחומינו הכנים למשפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בפיגוע הנורא הזה".

לפנות בוקר אירע פיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. מפגע שהגיע לעמדת שוטרים בצומת ההוספיס דקר שוטרת ושוטר. שוטרים נוספים שהיו בזירה ירו והרגו את המפגע. השוטר והשוטרת שנפצעו באורח קל הובהלו לקבלת טיפול בבית החולים.

הפצועים בפיגוע בגבעת אסף מפונים לבית החולים שערי הצדק (צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש90)

אתמול בלילה אותרו שני המפגעים מפיגוע הירי בעפרה בתחילת השבוע ופיגוע הירי בברקן לפני כחודשיים. כוחות הביטחון מסרו כי סלאח ברגותי, שביצע את פיגוע הירי בעפרה, נתפס ונורה למוות לאחר שניסה להימלט ולפגוע בחיילים במהלך פעילות מבצעית באזור רמאללה.

כמו כן, בפעילות נוספת באזור שכם נתפס ונהרג אשרף נעאלוה שביצע את פיגוע הירי באיזור התעשיה ברקן ב-7 באוקטובר 2018 שבו נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל. מכוחות הביטחון נמסר כי הוא ירה לעבר הכוח שפרץ למקום שבו הסתתר. הכוח השיב אש והרג אותו.