גל הפיגועים הרצחניים בכבישי הגדה המערבית מעורר תגובת נגד בימין הישראלי. לצד התארגנות להפגנה בכיכר פריז בירושלים בדרישה מהממשלה לפעול נגד גל הטרור, הזעם שחשים רבים מתועל גם לעידוד פעילות אלימה נגד ערבים בגדה ובשאר חלקי הארץ.

למשטרת מחוז ש"י דווח על תקיפת נהג אוטובוס ערבי של חברת קווים בידי שני צעירים. על פי עדות הנהג, בעת שנסע במודיעין עילית חסם רכב את דרכו. לאחר שצפר לרכב, ירדו ממנו שני צעירים ועלו לאוטובוס. השניים שוחחו עם הנהג וכשזיהו את המבטא הערבי החלו להכות אותו. הנהג, נדאל אלפקיה, פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים עם שבר וסדק בצלעות, ושבר וסדק בערובת העין. מדוברות המשטרה נמסר כי נפתחה חקירה.

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, ישראל גנון שליווה את הנהג הפצוע כל הלילה בבית החולים מסר בתגובה לתקיפה כי "מדובר במעשה נבלה שנעשה בו תקפו נהג שכל רצונו היה לפרנס את בני ביתו. אירועי האלימות כלפי הנהגים מסלימים ועולים ותכנית למען הגנה על הנהג, איננה קיימת. האם נתעורר רק כאשר נהגים ירצחו על הכבישים?!
אדוני שר התחבורה, אנחנו בסכנה יום יומית. תתעורר!"

בעקבות הפיגוע קראו מנהיגים בימין ביניהם ח"כ בצלאל סמוטריץ, לחסום את כביש 60 – ציר התנועה המרכזי באיו"ש לתנועת פלסטינים. אמש (חמישי) יצאו מתנחלים לחסום את הכביש בכמה נקודות לאורכו. בחלק מהמקומות, החסימה הפכה להתנגשות בין מתנחלים לפלסטינים והיא כללה יידוי אבנים על רכבים פלסטינים שנפגעו. במקרה אחד סמוך למקום הפיגוע בגבעת אסף, הותקף נהג פלסטיני שנאלץ להימלט מרכבו.

בצפת התפתח עימות בין כמה עשרות צעירים יהודים שהבעירו צמיגים וחסמו את הכניסה לשכונת עכברה, לבין תושבי השכונה. כוחות משטרה שהגיעו למקום חצצו בין הצדדים ועכבו לחקירה שבעה צעירים (16-20). במהלך האירוע נפצע שוטר כתוצאה מזריקת אבן. ארבעה מתוך שבעת המעוכבים שוחררו במהלך הלילה ממעצר. השלושה האחרים, בני 19 מתקוע, ירושלים ועופרה נעצרו. במקביל עצרה המשטרה שני תושבי שכונת עכברה (בני 18,30).

מהמחוז הצפוני במשטרה נמסר כי "המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי אלימות מכל סוג שהוא ותפעל למצות את הדין כלפי מי שיפעל באלימות או ינסה להפר את הסדר הציבורי בניגוד לחוק".