במהלך מחזור סוף השבוע האחרון הצטרפה קבוצת הכדורגל סו דיב-קבור (SU Dives-Cabourg), מהליגה הצרפתית החמישית, למחאת "האפודים הצהובים" שסוחפת את המדינה בשבועות האחרונים. למשחק החוץ מול קבוצת דובר, עלו שחקני הקבוצה עם חולצות צהובות, במקום מדי החוץ המסורתיים בצבע אדום.

"אנחנו היינו המפסידים העיקריים של המדיניות אותה הוביל מר מקרון בתחילת הקדנציה שלו" הסביר נשיא המועדון לורן מוניאו את החלטה יוצאת דופן, "כמו למשל ביטול חוזים מסובסדים עבור עיריות ועמותות. רצינו לשחק בחולצות צהובות בשבוע שעבר נגד מונדוויל, אבל המשחק בוטל על בעיות מזג האוויר. קבוצת דובר  משחקת באדום, אז בכל מקרה היינו צריכים לשנות צבע. החלטנו הולכים לשנות את המדים שלנו לצבע צהוב לכבוד האירוע מיוחד".

הפגיעה עליה מדבר מוניאו, היא ביטול או צמצום התקציבים של קבוצות כדורגל שמגיעות מעיירות קטנות או מפרברים. צמצום התקציבים גרם לחלק מקבוצות בליגות הנמוכות יותר לסבול מקשיים כלכליים קשים וקושי אמיתי להמשיך לקיים פעילות ספורטיבית. "אנחנו ברי מזל, לא הושפענו מסובסידיות מופחתות, אבל עבור עיריות רבות ואני מכיר אותן היטב, זה גרם קשיים אמיתיים לעמוד במסגרת התקציב".

הקבוצה הקטנה מצרפת החליטה להצטרף לגל המחאה ולהשמיע את קולה החשוב דרך ספורט. כעת נותר לראות האם שחקנים או מועדונים נוספים יחליטו גם להביע את דעתם ולעמוד לצד המוחים על אי הצדק שמתרחש במדינה.