שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) התגאה בוועידת ישראל לעסקים של גלובס כי החלטתו בנושא היטל ההיצף על המלט תוביל לתחרות בענף, ותוזיל מחירים. "ההצעה שהונחה לפתחי היתה להטיל היטל היצף בשעור של בין 7-22%. העלות של זה, על פי הנתונים, היא למעלה 300 מליון שקלים תוספת לאזרחים. המשמעות זה כמו לתת ל-100 עובדים שם 3 מליון שקלים". כהן התגאה גם בשבירת המונופול, להגדרתו, של מכון התקנים, וטען כי האזרחים ירגישו את זה בכיס.

כהן התייחס גם למחאה כנגד יוקר המחייה, "זה כן נכון שהיה גל התייקרויות. במהלך 3 השנים האחרונות אנחנו מטפלים במונופולים, לא חוששים מהם, לא מטייקונים ולא מיבואנים בלעדיים. למרות ירידה של 5.5% במחירים בשנים האחרונות מדינת ישראל עדיין יקרה ב 15% מאירופה ואנחנו פועלים בנושא הזה."

כהן תקף את יאיר לפיד ואת אבי גבאי, חבר מפלגתו לשעבר, "גבאי עמד בראש המונופול הדורסני בזק, שבבעלותו הייתה פלאפון, שגבתה את המחירים החזיריים ביותר. ומי שבר את המונופול? כחלון. הגמל לא רואה את הדבשת. מה עשה לפיד כשהיה שר אוצר להוריד את יוקר המחייה?"

כהן מנה את הישגיו בתחום פתיחת ענפים שונים לתחרות, ומעבר למלט ולמכון התקנים, ציין את תחום הבנקאות, "בשנה הבאה, אחרי 49 שנה יהיו 2 שחקנים חדשים בתחום הבנקאות – ישראכרט וגם לאומיקארד". כהן טען כי ישראל היא אחת המדינות עם רמת המכסים הנמוכה ביותר.

"האשימו אותנו כשעלה שכר המינימום", עקץ כהן בסוף דבריו, "כל אלה שמרוויחים 20,000 ו 30,000 שקל. אני גאה שהעלנו את שכר המינימום."