בשב"ס הודיעו היום (חמישי) כי סיימו את ההחתמות של הסוהרים והגמלאים על הסכם השכר החדשה, וכך הצטרפו למשטרה, שהודיעה על סיום ההחתמות למשרד האוצר מוקדים יותר השבוע. לאחר אישור ההסכם התנה את משרד האוצר את  יישום מתווה תשלום החוב לשוטרים, לסוהרים, לאנשי השירותים החשאיים ולגמלאיהם בהחתמת למעלה מ-95% מהזכאים על כתב ויתור על תביעות עתידיות. באוצר אומרים שהיעד המלא עדיין לא הושג, ייתכן שבגלל חתימת אנשי השירותים החשאיים.

במשטרה מקווים כי ההסדר יכנס לתוקף כבר במשכורת ינואר (המשולמת ב-1 בפברואר), ומ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, עדכן את הפעילים והגמלאים עם סיום ההחתמות בארגון. "זו הזדמנות להודות לכל אחד ואחת מכם שנרתמתם למאמץ המשטרתי, להביא להישג מרשים כל כך בטווח זמן קצר" כתב להם בהודעה שהגיע לידי דבר ראשון.

באוצר טוענים כי "בהתאם להחלטת הממשלה, המתווה לתשלום תוספת היעדר ביטחון תעסוקתי מותנה בחתימה של 95% של כל אחת מהקבוצות שהוגדרו בהחלטה. התהליך טרם הסתיים ומשרד האוצר פועל בהתאם להחלטת הממשלה".  ייתכן שהסקטורים בהם טרם מוצו ההחתמות הם אנשי שירותי הביטחון החשאיים, השב"כ והמוסד וגמלאיהם, מערכות שמטבע הדברים תהליך איתור הזכאים והחתמתם מורכבת יותר. מסיבה זו התנגדו פעילי השטח לדרישה לכלול אותם במניין החתימות הדרושות לצורך יישום ההסכם – אך דרישתם לא נתקבלה.

אביגיל שררה, מנכ״לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים מסרה לדבר ראשון: "בשעה טובה, הסתיימו ההחתמות במשטרה ובשב״ס. כידוע לנו, ההחתמות בשב״כ ובמוסד נמצאות בעיצומן ולהערכתנו צפויות להסתיים בשבוע הבא. אנו מקווים מאוד כי תוספת אי הביטחון התעסוקתי תשולם בהקדם לכל הזכאים ועל פי המתווה המסוכם, ושהאוצר לא ינהל סחבת בעניין". בשבוע שעבר הגיעו כמה מפעילות השטח של המאבק עם פרחים למשרדו של שר האוצר משה כחלון לעדכן אותו על סיום ההחתמות במשטרה ולהודות לו על ההסכם שנחתם עמו.

בשב"כ טרם השיבו לדבר ראשון באשר למצב החתימות בקרב הזכאים, ואילו במוסד – הפנו אותנו חזרה למשרד האוצר.