אלכס פרידמן יו"ר ארגון "נכה, לא חצי בן אדם", מיוזמי ומובילי מאבק הנכים, הכריז היום כי יתמודד לכנסת ה-21. פרידמן אמר לדבר ראשון כי "אני חושב שיש צורך ורצון בציבור למשהו אחר שבאמת מדבר לציבור, מדברים הרבה על דברים חברתיים אבל אף אחד לא מתייחס לדברים האלה, לא רואים מפלגה כזאת, אני רוצה להיות קול לאנשים האלה".

פרידמן היה ממובילי המאבק להעלאת קצבאות הנכות, הארגון "נכה לא חצי בן אדם" שהוא יושב הראש שלו היה מהארגונים החשובים שקידמו את חקיקת החוק להעלאת הקצבאות, חוק שעבר בתחילת 2018. "העשייה למען אנשים עם מוגבלות, קשישים ואוכלוסיות מוחלשות אחרות חייבת להימשך ולעלות מדרגה, ובמקרה שלנו, לעלות רמפה", אמר.

פרידמן לא פוסל חיבור עם מפלגה אחרת, "אבל חיבור שיבטיח לי מקום לעבוד, אני בא לעבוד", הסביר. לדבריו, נבחנות כרגע מספר אופציות: מפלגת "חוסן לישראל" של בני גנץ, ומפלגת כולנו שלדברי פרידמן, "הוא השותף הטבעי בעקבות המהלך המשותף להעלאת קצבאות הנכות".

על העובדה שמתווה העלאת הקצבאות נמצא עדיין במחלוקת בין הקבוצות השונות שלקחו חלק במאבק, אמר פרידמן כי "לכל מאבק חברתי יש דדליין, מאבק חברתי לא יכול להימשך לנצח. עשינו את המקסימום ועכשיו חייבים לחשוב על הצעד הבא. הנכים לא יכולים להיות כל החיים בכבישים. השינוי נעשה בתוך חקיקה בכנסת".

מארגון הנכים/הקשישים/הנכים הופכים לפנתרים, נמסר בתגובה להודעתו של פרידמן כי "כלל ארגוני הנכים מחזיקים בדעות ודרישות שונות מאלכס פרידמן. וכהוכחה דחו במשך שנה וחצי את ההסכם שאליו הגיע אלכס עם הממשלה בבית ההסתדרות. בספטמבר 2017, אלכס, נכה מחמד של הממשלה ובמיוחד שר האוצר, כחלון , גרם נזק אדיר למאבק הנכים בכך שערך הסכם עם הממשלה על תוספת של 470 שקלים לקצבאות, בעוד שיתר הארגונים דרשו ודורשים השוואת הקצבאות לשכר המינימום. אין לנו ספק שגם הפעם אלכס רוקם תוכניות למשוך את קולות הנכים לכיוון מפלגתו של שר האוצר, משה כחלון, ואין פה שום בשורה לנכים אלא רק נזק".