הבוקר (ב') ישבתו המעונות לגיל הרך של נעמ"ת, ויצ"ו, נשות חירות, אמונה, נאות מרגלית וכן של המסגרות העירוניות בבת ים, מטה בנימין והר חברון, והמסגרות יפתחו רק בשעה 9:00 במקום ב-7:00. השביתה באה כחלק ממאבקם משרד הכלכלה המפקח על המסגרות בשל מצוקת כוח האדם וכמות המעונות שאינה הולמת את הדרישה. כמו כן דורשים בארגונים תוספת שכר, הגדלת מספר המטפלות בכיתה והגדלת תקציב הטיפול בתינוקות ובילדים בגילאי 0 עד 3.

באפריל השנה הורה משרד הכלכלה לפתוח את המסגרות לרישום לשנה הבאה, אולם הארגונים המפעילים נוקטים עיצומים במסגרתם נמנעו מלפתוח את הרישום.

בדיון שנערך בנושא משבר מעונות היום לגיל הרך בסוף אפריל בועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אמר יו"ר הועדה ח"כ אלי אלאלוף: "נושא מעונות היום הוא פספוס גדול של המדינה. 80% מהפעוטות עד גיל 3 אינם מטופלים על ידי המדינה, אלא במסגרות פרטיות יקרות מאוד, אם בכלל. המדינה הזניחה את הטיפול בהם. יש תקציב בלתי מוגבל לסבסוד פעוטות במעונות, אבל יש ביורוקרטיה מטומטמת ואהבלית שמאלצת הורים וגננות להתמודד עם טפסים שאף אחד לא מבין איך למלא".

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה "משרד הכלכלה קיים מספר פגישות עם נציגי הארגונים ונתן מענה לכל פניותיהן הנוגעות לסמכויות המשרד. סוגיות אלו נמצאות בטיפול משותף למשרד ולארגונים בימי אלו.

באשר לסוגיות להן היבטים תקציביים בהיקף של מאות מיליוני שקלים – בין אם מדובר בהעלאת התעריף והתשלום אותו משלמים ההורים, ובין אם בפתרונות אחרים – הנושא נמצא בטיפול משרד האוצר."