"יש מקומות שבהם אנחנו משקיעים בנכסים שהם מתחת לדירוג השקעה, בעיקר בחו"ל. אבל זה מעט מאד ונעשה בזהירות. לנו יש את הכלים לבחון את הסיכון", אמר יורם נווה, מנכ"ל כלל ביטוח, בדיון האחרון של הוועדה הפרלמנטרית לחקר מתן אשראי ללווים גדולים שנערך היום (ראשון). יורם נווה הוסיף כי "רכיב ה'זבל' בהשקעות הוא הרבה יותר קטן ממה שאתם חושבים, ובכל אופן מדובר בחלק מהמכלול". בדיון השתתף גם מנכ"ל כלל ביטוח דני נווה, בעברו חבר כנסת ושר הבריאות.

התנהלות חברת כלל ביטוח ופיננסים בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים – בהשתתפות יו"ר כלל ביטוח, דני נוה, והמנכ"ל יורם נוה, בישיבת ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים בראשות חה"כ איתן כבל

פורסם על ידי ‏The Knesset – הכנסת‏ ב- יום ראשון, 6 בינואר 2019

בפתח הדיון אמר כבל "אדוני שאל: מדוע אתם ומגדל דווקא? ואני אומר לכם דני ויורם, לעניין הזה קוראים נוחי דנקנר. גם אם לא היינו מגיעים למצב בו היינו נדרשים לזמן גופים מוסדיים, בכל מקרה היינו עושים את הכל כדי שתגיע לכאן. חלק מרכזי מכל המערכת שעוסק בשאלות בגינן הוקמה ועדות החקירה הזו, קוראים לו נוחי דנקנר, וגם כשעסקנו בבנקים ובגופים אחרים, השם דני דנקנר ריחף פה כל הזמן, ולכן רציתי לומר זאת כבר בפתיח, כדי שתדע, בכל מקרה, ואין כאן עניין… שלא לדבר על עוצמתכם, כוחכם וגודלכם בשוק שהם דבר שלא ניתן להתעלם ממנו."

בהמשך הדיון האשים כבל את דנקנר בשימוש בשיטת 'דלת מסתובבת' שבה רגולטורים ממשרדי הממשלה חוששים לפעול כנגד אנשי העסקים הבכירים במשק, מתוך מוטיבציה לקבל משרות בחברות שבשליטתם כשיסיימו את תפקידם. "נראה כי דנקנר שוכר את הרגולטורים שלו בסיום תפקידים, מעניק להם משכורות טובות, עושה איתם עסקים והם מרוויחים מהקשר איתו, אם כי הכל כמובן על פי החוק…". בתגובה אמר דני נווה כי "אינני יכול להתייחס. יש הגבלות לאחר פרישה מפורטות מאוד בחוק שחייבים למנות אותם, ואני לא חלק מקבוצת איי די בי אז לא יכול להתייחס למינויים שם, אבל בקבוצת כלל לא היה כל מינוי כזה"

בתגובה אמר כבל כי "כשאתה לבד עם עצמך, ואתה עובר על הרשימה של האנשים ומכיר את הדברים, אתה אומר לעצמך שהכל בסדר? האם אין קשית שדרכה שותים כל רגולטור? שיטה שהיא על פי חוק אבל מתכתבת עם הרגולטורים, שרומזת להם שכדאי להם להיות בסדר איתי, כשיש סיכוי גדול שתגיעו אלי? גם אם זה חוקי, האם זה לא מעורר אי נוחות?"

דני נווה: אני לא נמצא עם עצמי בחדר בנושאים כאלה, ולכן אני לא יכול להשיב על שאלה כזו…

כבל: "וואלה ציפיתי ממך ליותר… היית גם בצד הזה… ביושר אני אומר לך שאני קצת מאוכזב, הרי זה לא אחד או שניים, זו לא דלת מסתובבת, אלא דלת פתוחה לרווחה"