דבר ראשון
אחות בבית החולים הדסה עין כרם. למצולמת אין קשר לכתבה (צילום: יונתן זינדל / פלאש90).
מצטרפים למחאה
ישבתו גם במשרד

עובדי משרד הבריאות יצטרפו לשביתת עובדי המשק בבתי החולים.

זאת בנוסף לעובדי לשכות הבריאות, בתי החולים הממשלתיים והמעבדות | במסגרת בשביתה, שתחל ביום רביעי, לא יתקיימו וועדות רפואיות ונמלי הים והאוויר לא ישחררו סחורות | העובדים נאבקים בכדי לאשר מפתח תקינה לבתי חולים

עדכון אחרון: 07.01.2019, 14:02

עובדי משרד הבריאות, לשכות הבריאות, בתי החולים הממשלתיים והמעבדות מצטרפים לשביתת עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים שתחל ביום רביעי הקרוב, במחאה על אי שמירת זכויותיהם ומעמדם. עובדי משרד הבריאות ישבתו גם בשל העובדה כי, לטענתם, משרד האוצר לא מיישם את החלטות ועדת פדה להשוואת תנאים לקופ"ח כללית, כפי שהוסכם בהחלטת הממשלה.

במסגרת השביתה של עובדי משרד הבריאות: לא יתקיימו וועדות רפואיות. נמלי הים והאוויר לא ישחררו סחורות. לא יהיה טיפול או אישורים לחולים הזקוקים לקנאביס רפואי. לא תתקיים ביקורת במסעדות. מכון לבטיחות בדרכים לא ייתן שרות. לא יתקיימו ועדות לרישיונות נהיגה כמו גם ועדות גזזת.

עובדות ניקיון בבית חולים. למצולמות אין קשר לכתבה (צילום ארכיון: אוליבר פיטוסי / פלאש 90).

עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים נאבקים בכדי לגרום לאוצר לאשר לראשונה בישראל מפתח תקינה לבתי חולים. חלק מבתי החולים הכפילו את גודלם ואת מספר המיטות אבל לא הוסיפו אפילו עובד אחד ממנהל ומשק. העומסים בבתי החולים הממשלתיים רק הולכים וגדלים הן בשטחים והן במספר המטופלים. במקביל, היקפי הפעילות המקצועית הנדרשת מהעובדים הולכת וגדלה, נוספו תפקידים רבים, בכל בתי חולים קיימת תקינה מעודכנת לרופאים ואחיות, אך לצד כל זאת מעולם לא נקבעו תקנים לעובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים.

דרישה נוספת של עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים היא השוואת שכרם  לעובדים המקבילים בקופות החולים כפי שנקבע על ידי ועדת פדה לפני למעלה מ-30 שנה ועדיין לא יושמה. משמעות ההשוואה היא העלאה שכר ממוצעת של 15%-10%.

השביתה תכלול 30 מרכזים רפואיים: כל בתי החולים הכלליים הממשלתיים, בתי החולים לבריאות הנפש, בתי החולים לשיקום וגריאטריה. במסגרת השביתה לא יתקיימו שירותי אדמיניסטרציה, החזקה, ניקיון, מטבח, כוח עזר ועוד.

נושאים קשורים:  בריאות, מערכת הבריאות, חברה ועבודה, המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים
תגובות
×