שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד מנסים למצב את המפלגה החדשה שהקימו ("הימין החדש") כשותפות של חילונים ודתיים, הרחק מהמנגנון הרבני של "הבית היהודי" ומקולות שמצטיירים קיצוניים מדי, כמו אלה של ח"כ בצלאל סמוטריץ'. ואולם, דברים שנשאה מי שממוקמת כמספר 3 במפלגה החדשה, ח"כ שולי מועלם, מצביעים על כך שהקיצוניות הישנה לא נעלמה למרות שינוי העטיפה.

"אני חושבת שזו מהות המאבק על משפט עברי, על הכניסה של תורה לכל אלמנט בחיים שלנו ושמדינת ישראל כולה בעזרת השם תלך למקום הזה של מחויבות לתורה והלכה יותר ויותר" – כך אמרה מועלם בכנס שעסק במשפט העברי.

ח"כ שולי מועלם (צילום: מרים אלסטר)

במפלגת הימין החדש הכחישו תחילה את הדברים וטענו כי מועלם דיברה על ענייני מסורת בלבד, אולם ההקלטה שנחשפה הבוקר בגלי צה"ל לא הותירה מקום לספק באשר לכמיהתה של מועלם.

ב"ישראל היום" צוטטו היום גורמים המזוהים עם "הימין החדש" כמי שטוענים שהאסטרטגיה של המפלגה היא לא להיאבק על מנדטים מתוך הליכוד, אלא דווקא מהמצביעים הפוטנציאליים של מפלגות המרכז בראשות בני גנץ ויאיר לפיד. אם זו אכן האסטרטגיה, הרי שדבריה של ח"כ מועלם אמורים להביך היום במיוחד את הקמפיינרים של המפלגה.

ח"כ יעל כהן פארן (התנועה), חברה בתנועה המסורתית, אמרה בתגובה כי "האירוניה מתפוצצת מצחוק שולי. להזכיר לך שבמדינת הלכה הרבנים לא היו מאפשרים לך לכהן בפרלמנט או לצייץ בטוויטר. אין שום דבר חדש בימין החדש, רק קיצוניות ומשיחיות מסוכנת. זאת לא היהדות. היהדות היא מגוונת שמכבדת את האדם ואת ערך השוויון והצדק החברתי. הבחירות הקרובות הן מאבק על הזהות היהודית של המדינה שלנו. ואת הימין הקיצוני נשאיר בחוץ".