שישה מצבים שמונעים חיים במשקל בריא – #2: מחלת "תרצת נפוצה"

אנחנו מספרים לעצמנו הרבה סיפורים המונעים מאיתנו לאכול בצורה בריאה ו"נבונה". לפעמים המוח מתחיל לדבר בשפה משכנעת ואפילו הגיונית, שהפעם (וכמובן רק הפעם) זה מוצדק "לוותר" ולאכול לפי החשק במקום השכל הישר. בסדרה הזאת אחשוף אותם לאור-יום, אחד אחד, כדי לעזור לכם לזהות אותם וגם להתגבר עליהם.

הפעם נדבר על מחלת ה-"תרצת נפוצה"

כל שינוי ממצב קיים דורש מאמץ ואנרגיה. שינוי גדול דורש ממש לצאת מאזור הנוחות. זה קשה. זה מעייף. ברוב המקרים אנחנו מבינים "בראש" שזה כדאי בסופו של דבר ובסוף נרוויח מזה, ובכל זאת יש משהו שמונע מאתנו להתחיל. זה נוגע בכל תחומי החיים – מדברים "סתמיים" כמו סידור מחסן, לכתיבה של בלוג כדי שהוא ייכנס בזמן לעיתון, ועד לתהליכים נפשיים ושינוי הרגלי חיים משמעותיים ביותר.

תירוצים וסיבות, אפילו מוצדקות, לא חסרים. הם תמיד יהיו. מה שחסרה זו החלטה ומעשה, לו הקטן ביותר. אם החלטתם על שינוי כלשהו, מיד תעברו לשלב המעשים. מעשים קטנים מובילים לשינויים גדולים. מעשים קטנים סוללים לנו את הדרך למעשים הגדולים.

אתם רוצים לאכול בריא יותר? בראש אתם מבינים שלטובתכם לשנות את מה או איך שאתם אוכלים? תעשו משהו אחד ולו קטן לקדם את העניין. תחליטו שמפסיקים לשתות שתיה מתוקה ותזרקו את מה שיש בבית לכיור. תחליטו שקונים הרבה פחות חטיפים, תמחקו אותם (או חלק מהם) עכשיו מרשימת הקניות ותשימו את היתר בארון סגור וגבוה. תגישו פירות כמנה אחרונה לאורחים במקום מוס או עוגה. תחליטו שמצטרפים לתכנית שרציתם ומקדמת אתכם (אם זה באוכל או בכל תחום אחר) ותתקשרו מיד להירשם.

אל תחכו -"זמן טוב" לא יגיע.  החיים קצרים ומגיע לכם הטוב ביותר כבר היום.

באהבה,

ציפי ליבנה

אחות מוסמכת, מומחית להתמכרות לסוכר, עורכת סדנאות ומלווה פרטיים להשתחרר מאכילה ממכרת, מייסדת "ציפי ליבנה – משקל בריא וראש חופשי"