שלושה חשודים, ביניהם שופטת שלום, נחקרים משעות הבוקר במשרדי היחידה הארצית למלחמה בשחיתות להב 433 בלוד, במסגרת מה שמכונה בתקשורת 'הפרשה המשפטית'. במרכז החשדות – עבירות מתחום טוהר המידות בקשר למינוי שופטים. לאחר גל של שמועות, הותרו חלק מפרטי החקירה הבוקר (רביעי) לפרסום.

מהודעת המשטרה עולה כי החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע למשטרה לפני כשבועיים. במרכז הפרשה – חשד לביצוע עבירות בקשר למינוי של שופטת שלום אחת לפני מספר שנים, ובקשר לנסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי שלא קודם.

הבוקר בפעילות של היחידה נעצר לחקירה חשוד אחד עורך דין, ועד כה זומנו והגיעו לחקירה שתי חשודות נוספות – אחת מהן שופטת שלום ואחת מהן עורכת דין. בנוסף, זומנו עדים, נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) ומפוקחת על ידי פרקליט המדינה שי ניצן. חברת החדשות פרסמה כי הסיבה לכך שהחקירה נמצאת תחת ניצן היא שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פסל עצמו מלדון בפרשה, עקב חברות עם החשוד המרכזי.

יתר פרטי הפרשה אסורים עדיין בפרסום בשל צו איסור הפרסום שעודנו בתוקף. באופן חריג, דווח כי מי שביקש את צו איסור הפרסום הוא ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה נצ"מ יואב תלם (ולא קצין זוטר יותר כפי שנהוג במרבית החקירות) – מה שמעיד על רגישות החקירה. שופט בית משפט השלום בת"א שחתם על הצו, עלאא מסארווה, כתב כי "לאחר שנחשפתי לפרטי הפרשה ולחומר הראיות, ולאור רגישות העניין וחשש לפגיעה בחקירה בשלב הלא גלוי, (אני) נעתר לבקשה".

בתחילת השבוע, פורסמו פרטים ראשוניים על עצם קיומה של פרשה משפטית חדשה וחמורה, הנחקרת ביחידה לחקירות הונאה בלהב 433. עוד דווח בנוסף, הוצא צו איסור פרסום על כלל פרטי הפרשה, עד ל-15 בפברואר. ביום שני השבוע ביקש עיתון "גלובס" מבית המשפט השלום בתל אביב לבטל את צו איסור הפרסום, אך בקשתו נדחתה. עצם הפרסומים החלקיים על הפרשה וצו איסור הפרסום המונע חשיפת מידע אודותיה, עוררו גל שמועות מתחילת השבוע ברשתות החברתיות.