כ-900 עובדי בנק יהב יהנו מהסכם קיבוצי חדש שנחתם אמש (חמישי) בין ההסתדרות, הנהלת הבנק וועד העובדים. ההסכם נחתם במשרדי הנהלת הבנק בירושלים ותוקפו עד סוף שנת 2022.

ההסכם מבטיח קיצור של תקופת הניסיון לעובדים חדשים וקיימים משש שנים לעד ארבע שנים, תוספת שכר ממוצעת של 4.6% לשנה, הגדלת הפרשות המעסיק לפנסיה מ-6.5% ל-7.5% באופן מדורג בתקופת ההסכם. הגדלת תוספת הסכמית מ-0.7% לשנה ל-1.05% לשנה. מענק חתימה של 5,000 שקל לכל עובד, וכן שיפור בתנאי הרווחה.

לאחר מו"מ מורכב ומאתגר חתמנו היום על הסכם קיבוצי נוסף בבנק יהב. ההסכם שם דגש על שיפור תנאי שכרם ועבודתם של עובדי הבנק, ומחזק את ביטחונם הסוציאלי של ציבור העובדים ותנאי רווחה רבים נוספים

על ההסכם חתמו יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד; יו"ר חטיבת עובדי הבנקים וחברות האשראי, עו"ד מנחם מליק; מנכ"ל בנק יהב, שאול גלברד; יו"ר ועד עובדי הבנק, דב שניצר; המשנה למנכ"ל הבנק, אסף גיל; סמנכ"ל אגף משאבי אנוש ולוגיסטיקה, יעל טברסקי וחברי הוועד.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, התייחס במעמד החתימה להסכם ולמו"מ שקדם לו ואמר כי "ההסכם עוזר לחזק את עובדי הבנק, לשפר את תנאי העסקתם ולהגדיל את ביטחונם התעסוקתי". בר-דוד ברך את כל השותפים להסכם, "על האחריות והרצינות שהפגינו לאורך המו"מ ועל כך ששיתוף הפעולה שלהם הביא בשורה אמתית לעובדים" והודה לעו"ד מנחם מליק על שהוביל את המו"מ".

חתימת הסכם קיבוצי בבנק יהב. (באדיבות דוברות ההסתדרות)

מליק עצמו אמר: "לאחר מו"מ מורכב ומאתגר חתמנו היום על הסכם קיבוצי נוסף בבנק יהב. ההסכם שם דגש על שיפור תנאי שכרם ועבודתם של עובדי הבנק, ומחזק את ביטחונם הסוציאלי של ציבור העובדים ותנאי רווחה רבים נוספים". הוא ביקש להודות למנכ"ל הבנק וליו"ר ועד העובדים על "התנהלותם המכבדת לאורך המו"מ, אשר הביאה להסכם מיטבי לטובת העובדים והבנק".

יו"ר ועד עובדי בנק יהב, דב שניצר, אמר: "הבוקר עשינו צעד נוסף וחשוב מאוד בשיפור תנאי העבודה והשכר של עובדי הבנק". לדבריו, השאיפה של הוועד היא לדאוג תמיד לקידום של העובדים, תוך שמירה על יציבות הבנק, והוא גאה כי ההסכם החדש עושה זאת בצורה מיטבית.

בנק יהב נותן שירותים, בין היתר, לעובדי מדינה, עובדי חברות ממשלתיות ועובדי גופים נוספים מהמגזר הציבורי.