לאחר גמר מותח זכה קובי מרימי בגמר הכוכב הבא וייצג את ישראל באירוזיון שיתקיים במאי בתל אביב. למקום השני הגיעה כתריה, ולמקום השלישי רותם שפי בדמותה "שפיטה".

מתאגיד השידור 'כאן' בירכו את הזוכה: "הפקת האירוויזיון, באמצעות תאגיד השידור כאן, עושים ימים כלילות להפוך את האירוויזיון הקרוב לאחד המופעים המרהיבים שעלו בישראל אי פעם ובתולדות התחרות כולה ואין לנו ספק שהופעתו של קובי תביא לנו את הדאבל, כדי שמיד בסיום הגמר ב-18 במאי נתחיל לעבוד על האירוויזיון של שנה הבאה״.

זוכה "הכוכב הבא לאורוזיון" קובי מרימי.(נועם רבקין פנטון/פלאש90)

בגמר הופיעו מרגי שהיה פיינליסט בכוכב הבא בשנה שעברה, נטע שהביאה את האירוויזיון לתל איבב שהופיעה עם השיר החדש שלה באסה סבבה מופע שלקח השראה מהשנים המוקדמות של ליידי גאגא.

שיא הגמר היה ההופעה של סטטיק ובנאל, עדן בן זקן וסטפן שביצעו את הלהיט המטורף שלהם יאסו.

ההדחה הראשונה הפתיעה את השופטים והצופים האדוקים של התכנית כשמאיה, שהייתה הפייבוריטית לאורך כל העונה הודחה, בעוד המועמדת השנויה במחלוקת השניה להדחה נשארה בזכות הצבעות בקהל, שפיטה.

בהצבעת הגמר לאחר שהשופטים חילקו את הנקודות שלהם הוביל קובי מרימי, ולאחר מכן הוא גם גרף את קולות הקהל בבית. כתריה הגיעה במקום השני ושפיטה לשלישי.
קובי הודח מהתכנית והוחזר כמעט ברגע האחרון. קובי מביא וייב קצת אחר מהפופ הקליל שנהוג באירוויזיון עם קול מאוד מרשים, קצת אופרה וניסיון להיראות ולהישמע כמו פרדי מרקיורי.

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה לזכייתו של הזמר הנפלא קובי מרימי כמי שייצג את ישראל באירוויזיון שייערך בחודש מאי הקרוב בתל אביב: "ברכות לקובי מרימי שהרשים וריגש מדינה שלמה בקולו הייחודי. הוא הוכיח שכוח הרצון והאמונה חזקים מהכל לאחר שכבר הודח, שב לתכנית וניצח", אמרה השרה רגב והוסיפה: "קובי הביא לבמה יכולות נפלאות ועוצמות שלא היה ניתן להתעלם מהן. אני סמוכה ובטוחה שהוא יתכונן כמו שצריך בחודשים שנותרו וייצג אותנו בהצלחה רבה באירוויזיון שנארח כאן בישראל בעוד שלושה חודשים. לפני 40 שנה זכינו באירוויזיון שני ברציפות אחרי שאירחנו אותו. עם קובי אנחנו יכולים לעשות זאת שוב. בהצלחה".