נערה בת 15 נפצעה אתמול (חמישי) באורח קשה מפגיעת מוט ברזל שככל הנראה נפל מאתר בנייה סמוך, בבית ספר ברחוב דוד ילין בירושלים. היא פונתה לקבלת טיפול עם פגיעת ראש בבית החולים הדסה עין כרם. המשטרה הוזעקה למקום, ומנהל העבודה של אתר הבנייה עוכב לחקירה. בני משפחתה של הנערה בטוחים כי מדובר באירוע טרור.

ממשטרת ישראל נמסר כי לאחר שאמש עוכבו ונעצרו מעל 10 חשודים, הבוקר יובאו בפני בית המשפט 2 מהחשודים בשנות ה 20 לחייהם, לדיון בדבר הארכת מעצרם.

זירת התאונה באתר בניה בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

ממד"א נמסר כי הנערה נפצעה מחפץ שנפל מגובה, ככל הנראה מאתר בניה בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבי"ח הדסה עין כרם במצב בינוני עם חבלת ראש.

חובש בכיר במד"א ישי לוי סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי את הנערה שוכבת בתוך מבנה כשהיא בהכרה מעורפלת וסובלת מחבלת ראש מדממת. מיד התחלתי בטיפול הרפואי שכלל עצירת דימום והיא פונתה במהירות לבי"ח בניידת טיפול נמרץ כשמצבה בינוני ויציב. נערה נוספת שכלל הנראה הייתה עדה לאירוע התעלפה וטופלה על ידנו במקום."

בשנה שעברה נהרגו שלושה עוברי אורח מתאונות בענף הבניין. בפברואר נהרגה נטע רוטמן ז"ל מנפילת מנוף שהתמוטט על רכב בכפר סבא, מאיר פלשתטייב ז"ל נהרג מפגיעת קרשים שנפלו באתר בנייה בחולון ומג'ד עבד אלראוף ז"ל נפגע מבלוקים שנפלו מקיר באתר הבנייה, בעקבות פגיעת מנוף.

הדס תגרי מהקואליציה למאבק בתאונות בניין אמרה: "במהלך 2018 נהרגו 3 עוברי אורח מפעילות אתרי בנייה ובמספר מקרים נוספים נפצעו באורח קשה, וזאת מנפילת מטענים או קרשים מגובה, מקריסת מנוף נייד, ומקריסת קיר מפגיעת מנוף. ההפקרות הבטיחותית באתרי הבנייה מסכנת לא רק את העובדים אלא גם את העוברים ושבים, וזאת בפרט באתרי שיפוץ ותמ"אות, בהם מתבצעת העבודה בצפיפות לתשתית קיימת – לרחוב, לקווי חשמל, ולעתים תוך שהדיירים מתגוררים בבניין. האחריות למניעת סכנות לציבור הרחב מפעילות אתרי הבנייה מוטלת על הרשויות המקומיות, אשר במרבית המקרים מתנערות ממנה ואינן נוקטות בצעדים הנדרשים למימושה."