למרות בקשת הנאמנים, בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את ההצעות הנוכחיות של המתחרים על רכישת רשת קואופ ושלח אותם לשפר את הצעותיהם ולהגיע להסכם מול ועד העובדים. הנאמנים הגישו לבית המשפט מסמך ביום שישי שבו ביקשו לאשר להם להציע כבר היום (ראשון) לאחד המתחרים את רכישת הרשת.

בית המשפט קבע שעל המתחרים להודיע עד ליום שלישי הקרוב האם הם מוכנים לשפר את הצעותיהם, ולשלוח הצעה מחודשת למכרז. כמו כן חזר בית המשפט על הדרישה שהמתחרים יגיעו להסכם עם ועד העובדים כדי לזכות ברכישת הרשת. נכון להיום, רמי לוי ורשת "זול ובגדול" הן המתחרות שהציעו את הסכומים הגבוהים ביותר תמורת העסקה, כשרמי לוי הציע את הסכום הגבוה ביותר.

רמי לוי. (צילום: פלאש 90)

עם זאת, על-פי הנאמנים, בפגישה שהתקיימה עמם בשבוע שעבר נמסר כי "במידה שהצעת רמי לוי היא ההצעה הזוכה, יהיה עליהם, כתנאי לאישורה, להחריג 11 סניפים מתוך 42 סניפי הרשת, קרי החרגה של למעלה מ-25% מהעסקה. הנאמנים הבהירו לנציגי הממונה, כי הצעתם אינה מאפשרת לקיים עסקה". אולם, לאחר שיחות נוספות שהתקיימו בין הנאמנים לנציגי הממונה, עדכנו נציגי הממונה כי ניתן להגיע למתווה של החרגת תשעה סניפים בלבד (מתוכם חמישה סניפים בירושלים) וכאשר חלק מהסניפים הרווחיים והמהותיים נותרו במסגרת מכירת פעילות הרשת.

במילים אחרות, הממונה על ההגבלים העסקיים יאשר את העסקה במידה ולא כל הסניפים ימכרו לרמי לוי. עם זאת, הדבר מנוגד לעמדת ועד העובדים, שדורש שהרשת תימכר כמקשה אחת. לחלופין, יכולה רשת רמי לוי למכור מספר שווה של סניפים אחרים שנמצאים ברשותה היום.

אלף עובדי רשת קואופ דורשים שהרשת תימכר כמקשה אחת. במילים אחרות, עובדי הרשת מעוניינים שהסניפים יעברו כולם, יחד עם העובדים, לבעלים חדש אחד, איתו ייחתם הסכם קיבוצי שיחול על כלל עובדי הרשת הממוזגת. נציגי ועד העובדים נפגשו בחודש האחרון עם נציגי מספר רשתות שהביעו עניין ברכישה ובמספר פגישות עלתה התנגדות מצד הרוכשים להשוות את תנאי עובדיהם הנוכחיים עם אלו של עובדי רשת קואופ. לחלופין, מציע יו"ר ועד עובדי הרשת, אורי צרפי, כי הבעלים החדשים יפעיל את שתי הרשתות כמותגים נפרדים, עם הסכמי עבודה נפרדים, אבל דוחה את האפשרות להקים רשת ממוזגת אחת עם שני הסכמי עבודה.