ח'ליל פאדל אבו טביח', עובד בניין בן 23, נהרג אתמול (ראשון) מפגיעת פיגומים שנפלו ממנוף באתר בניה בשדרות החשמונאים במודיעין. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ולאחר פעולות החייאה קבעו את מותו. "כשהגענו למקום ראינו פיגומים שקרסו, בסמוך שכב גבר כבן 30 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה, הענקנו לו טיפול רפואי, מצבו היה קריטי ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו" סיפרו חובש בכיר במד"א עקיבא אושרי ופאראמדיק מד"א אורי גבריאל.

האירוע התרחש בסביבות השעה 9:15. ממשטרת ישראל נמסר כי ההרוג הוא בן 23 תושב הפזורה הבדואית. "מחקירה ראשונית עולה חשד לפיו מדובר בתאונת עבודה. כוח משטרה במקום ונסיבות האירוע נבדקות". מאוחר יותר התבררה זהותו של ההרוג כאמור, ח'ליל פאדל אבו טביח'.

לצד זאת, בשעה 08:49 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנחבל מחפץ כבד שנפל ופגע בו ברחוב שתולים (פארק דרום) בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ומפינו לבית החולים איכילוב צעיר כבן 23 במצב בינוני עם חבלת ראש.

פועל נפל מגובה באתר בניה ברחוב הדסים בעפולה
(צילום: דוברות מד"א)

בערך בשעה בשעה 10:00 הבוקר (ראשון) נפצע קשה פועל בן 24 תושב ג'נין שנפל מגובה באתר בניה ברחוב הדסים בעפולה. הפועל נמצא במצב קשה והועבר עם פגיעה רק מערכתית לבית החולים העמק. לדברי המשטרה הוא נפל מהקומה השביעית של הבניין. נפתחה חקירה בשיתוף המשטרה וחוקר תאונות עבודה של משרד העבודה והרווחה.

תאונת עבודה במודיעין עילית, פועל נפצע בגפיו בעת שנקבר תחת עפר שקרס עליו באתר חפירה (מ"דא)

פראמדיק מד"א יובל זורע וחובש רפואת חירום במד"א יוסף דיאמנט סיפרו: "בסמוך לבניין שבבניה שכב פועל כבן 30 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, אנשים שהיו במקום סיפרו לנו שהוא נפל מגובה רב. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה והוא פונה במצב קשה מאוד ולא יציב לבית החולים".

במודיעין התרחשה היום תאונת עבודה נוספת. פועל נלכד תחת עפר שקרס בבור באתר חפירה בשדרות בית שמאי במודיעין עילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א בעניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שיבא בתל השומר פועל בשנות ה-30 לחייו, כשהוא במצב בינוני עם חבלה בגפיים.

בתאונה נוספת שהתרחשה אחר הצהריים באתר בניה ברחוב שחם בפתח תקווה נחבל בראשו עובד כבן 48 שעבד בגובה ונפצע באורח קשה. צוות רפואת חירום של מד"א העניק לפצוע טיפול כשהוא בהכרה ופינו אותו להמשך טיפול בבית החולים בילינסון.

הרוג בשבת

במהלך השבת נהרג עובד תושב ירוחם במפעל קוניאל רעפים בעיר. "מדובר בעובד מסור שמועסק במפעל 19 שנה,בן 46 נשוי ואב לשניים,תושב ירוחם" מסר עמיר אלמליח יו"ר ועד העובדים של המפעל. האירוע התרחש ככל הנראה בשעות הלילה, וגופת ההרוג נתגלתה רק בשבת בבוקר. "מנכ"ל המפעל שצפה במצלמות על המתקן שם לב שמספר שעות פעילות המכונה אותה הפעיל העובד,לא תקינה. נעשה ניסיון ליצור קשר עם העובד וכשזה לא ענה, נוצר קשר עם השומר במפעל, שדיווח שהעובד לכוד בתנור" סיפר אלמליח. "מתבצעת חקירה וגופתו של המנוח נלקחה למכון לרפואה משפטית לבדיקת נסיבות מותו,אנחנו תומכים במשפחה בשעה הקשה הזו ועובדי המפעל שפעיל 19 שנים,יחד עם תושבי ירוחם בהלם כולם".