משטרת ישראל הודיעה הערב (שבת) כי עצרה שלושה תושבי מכר בחשד לתקיפת מאבטחי המרכז הרפואי גליל בנהריה.

מהמרכז הרפואי נמסר כי אחרי מותה של אישה במחלקה הפנימית, החלו בני משפחתה החלו להתפרע ואחד מבני המשפחה שבר ציוד משרדי ורפואי. מאבטחים הוזעקו אבל המשפחה עזבה את המקום. אחרי סריקה נמצאו בני המשפחה בחניון, ולאחר דין ודברים תקפו בני המשפחה את המאבטחים שבסופו של דבר נזקקו לטיפול רפואי בחדר המיון. שוטרי תחנת נהריה שהגיעו למקום עצרו את שלושת החשודים לחקירה בתחנה. מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה ומגנים כל התנהלות בריונית ואלימה המסכנת את בטחון הציבור ותפעל למיצוי מלוא חומרת הדין".

המרכז הרפואי לגליל בנהריה (צילום: Hanay / ויקימדיה).

מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי עצרה אמש (שישי) ארבעה בחשד לתקיפת רופא ומאבטחים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

על פי הודעת בית החולים, האירוע התרחש בשלושה מקומות שונים. במקרה הראשון, אורתופד בדק בחדר סגור במיון מהלכים מטופל. אשה שהמתינה לתורה נכנסה עם בעלה לחדר בלי הזמנה והחלה להתעמת עם הרופא. למקום הוזעק מאבטח, וכשהוא הגיע, הבעל ירק על הרופא. האיש עוכב על ידי המאבטחים ונעצר על ידי המשטרה. האישה הועברה להמשך טיפול במיון. בשלב זה, האישה ושתי קרובות משפחה החלו לתקוף מאבטח אחר לגמרי שהיה במיון והוצאו החוצה.

מחוץ למיון התפתחה זירה שלישית: שלושה עוברי אורח, שכלל לא קשורים למשפחה, החלו להתערב ולתקוף את המאבטחים, אלונקאי במיון והשוטרים. שניים מהם נעצרו. בסיום אותו אירוע ניידת עם העצורה החלה בנסיעה, קרובת משפחה נאחזה בניידת ונפלה.

מהמשטרה נמסר כי זהותה של החשודה שנתלתה על ידית הניידת, "במטרה להפריע לשוטרים במילוי תפקידם", ידועה והיא תיחקר בהמשך בהתאם.