הרב הראשי של ארגנטינה הותקף בביתו לפנות בוקר (שלישי) והוא מאושפז בבית החולים כשמצבו מוגדר קשה. הרב הגבריאל דוידוביץ' הותקף בשעות הקטנות של הלילה בביתו שבבואנוס איירס. התוקפים הכו את הרב ואישתו ושדדו את רכושם, תוך שהם אומרים להם כי הם יודעים שהוא הרב של הקהילה היהודית.

בשעה 2:00 שעון מקומי פרצו מספר אלמונים לביתו של הרב, שדדו כסף וחפצים אישיים והכו באכזריות את הרב ואת אשתו. במהלך השוד קשרו הפושעים את אשת הרב והשמיעו דברי נאצה כנגדם, אולם אם בתחילה עלה חשד כי הרקע לתקיפה אנטישמי, כעת כיוון החקירה הוא כי מדובר היה בשוד שלא היה קשור ביהדותו של הרב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מהקהילה היהודית בארגנטינה נמסר כי “המעשים ללא ספק מדליקים נורת אזהרה. הקהילה דורשת מהרשויות הבהרות מיידיות בנוגע לאירוע”. ארגון הקהילה היהודית בארגנטינה AMIA, עומד בשעות אלו בקשר עם גורמים בממשל הארגנטינאי וכוחות הביטחון בכדי לחקור מידית את האירוע האלים, ולמצות את הדין עם הפורעים העומדים מאחורי השוד האלים.

למרות שבקהילה הארגנטינאית נזהרו מלקבוע את הרקע למעשה בישראל מיהרו לגנות את האירוע ולייחס לו רקע אנטישמי. גורמים רבים מיהרו להביע הזדהות עם הקהילה היהודית בארגנטינה ולשלוח איחולי החלמה לרב דוידוביץ'.

הנשיא ריבלין שוחח עם הרב גבריאל דוידוביץ' ודרש בשלומו לאחר התקיפה. כשעוד נחשד שמדובר בתקיפה על רקע אנטישמי אמר כי "מדינת ישראל תעשה כל שידרש על מנת להגן על כל יהודי בכל מקום שבחר לחיות בו". לדברי רבלין, ישראל תדרוש את ההגנה המירבית ותעמוד מול כל מתקפה שכזו "ללא סלחנות ובאופן בלתי מתפשר".

ריבלין יצא בקריאה למדינות העולם להבטיח את בטחונן של הקהילות היהודיות. "בזמנים שכאלה דרושה מנהיגות חזקה וברורה ומאבק בלתי מתפשר באנטישמיות. אנו חייבים ויכולים להילחם בזה".

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90).

בשדה הפוליטי מיהרו להצטרף לתגובות ולגינויים. כך למשל, השרה גילה גמליאל: "‏תקיפת הרב הראשי של ארגנטינה גבריאל דוידוביץ' היא פשע שנאה ותוצאה של אנטישמיות שמרימה את ראשה ברחבי העולם. מתפללים לשלומו של הרב דוידוביץ' ולהחלמתו המהירה. יהדות ארגנטינה – מדינת ישראל לצדכם".

ח״כ עמיר פרץ: "מזועזע מתקיפת הרב הראשי של ארגנטינה גבריאל דוידוביץ׳ ואשתו, ומאחל להם החלמה מהירה. ‏אין זה משנה מה הרקע. הרמת הראש של האנטישמיות בארגנטינה ובעולם היא בלתי נסבלת. ‏על הממשלה לדרוש מהרשויות בארגנטינה לפעול במהירות ובנחרצות. עלינו לעשות הכל להבטיח את שלומם של יהודים בכל מקום בעולם".

ראש מפלגת כחלון לבן, בני גנץ, איחל החלמה מהירה לרב גבריאל דוידוביץ', והוסיף כי "אנו ניאבק באנטישמיות המרימה את ראשה בעולם בנחישות. דם יהודי אינו הפקר".