הצהרת תובע הוגשה היום (ראשון) נגד ערפאת ארפאעיה החשוד ברציחתה של אורי אנסבכר ז"ל בעין יעל לפני כחודש.

ארפאעיה, בן 29, פלסטיני תושב חברון, נעצר כחשוד ברצח על ידי כוחות הביטחון זמן קצר לאחר שנמצאה גופתה של אורי אנסבכר, בשטח פתוח הסמוך לעין יעל בירושלים, לפני כחודש. היום, הובא ארפאעיה בפני בית משפט השלום בירושלים, שם הוגשה נגדו הצהרת תובע מטעם פרקליטות מחוז ירושלים,  ומעצרו הוארך למספר ימים לשם הגשת כתב אישום נגדו.

אורי אנסבכר, שגופתה נמצאה סמוך לגן החיות התנ"כי בירושלים. (באדיבות המשפחה)

מרגע מציאת גופתה של אנסבכר בת ה-19 באזור עין יעל בירושלים, פעל צוות חקירה משותף של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי לאתר כל פיסת מידע, ממצא וראייה  שהוביל לזהותו של החשוד ברצח ומעצרו על ידי לוחמי הימ"מ של המשטרה. בהמשך בוצעו פעולות חקירה רבות לאיסוף ראיות הקושרות את החשוד לרצח ועבירות נוספות.

כזכור, מחקירתו של ארפאעיה בשב"כ, עולה כי בבוקר יום חמישי יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה, הנמצא דרומית לירושלים. ארפאעיה צעד לכיוון היער, שם הבחין באנסבכר, תקף ורצח אותה. חקירת החשוד בידי שב"כ נמצאת עדיין בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח. על יתר פרטי החקירה קיים צו איסור פרסום.

גופתה של אנסבכר נמצאה ביער הסמוך למוזיאון 'עין יעל', הנמצא בדרום ירושלים. אנסבר נעדרה מאז שעות הצהריים ביום חמישי, ונמצאה בשעות הערב כשהיא ללא רוח חיים ועל גופה סימני אלימות.

אורי, ביתם של נעאה והרב גדי, ואחותם של טל, תמה, דוד ושובה, נולדה בתקוע והתחנכה בבית הספר אח"י בישוב ובאולפנת ראש צורים בגוש עציון. היא התנדבה לשרות לאומי בעין יעל בירושלים.