אירוע מוות ופציעה של גבר ואישה בשנות השבעים לחייהם בחנות ברחוב החלוץ בחיפה. על פי הודעת המשטרה, החשד בדבר גורם שלישי שפגע בהם הוסר כבר בתחילה, ומלאכת ניתוח הזירה המשיכה אל תוך הלילה, לרבות חקירת ההרס הרב שהיה במקום, עד לקבלת הממצאים, לפיהם ככל הנראה חלקים מהתקרה של החנות קרסו וכתוצאה מכך נגרמו הפגיעות בראשו של המנוח וחתכים על גופה של האישה

גורמי רפואה שהוזעקו למקום איתרו במקום את הגבר והאישה כשעל גופם סימני אלימות. חובשים ופרמאדיקים של מד"א פינו אל המרכז הרפואי רמב"ם אישה בשנות השישים לחייה, כאשר היא חבולה באורח בינוני. מצבו של הגבר, בן 76, הוגדר תחילה באורח אנוש, אך בתום פעולות החייאה נאלצו גורמי הרפואה לקבוע את מותו במקום.

זירת האירוע בחיפה, בו נהרג גבר ואישה נפצעה באורח בינוני בחנות נעולה. (צילום: איחוד הצלה)

פרמדיק מד"א עופר ויניק סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו גבר ואישה שוכבים בתוך החנות. הגבר היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה והאישה הייתה בהכרה מעורפלת. ערכנו בדיקות רפואיות ראשונית, הגבר היה ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בו פעולות החייאה אבל לצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו. האישה שסבלה מחבלת ראש טופלה בשטח ופונתה במצב בינוני לבית החולים".

אברימי לינשה חובש באיחוד הצלה סיפר כי "עוברי אורח שברו את חלון הכניסה לאחר שזיהו כי הגבר ואישה שנעולים בפנים מדממים וחבולים וזקוקים לסיוע רפואי. יחד עם צוות אמבולנס של איחוד הצלה ביצענו החייאה על הגבר שנפצע אנושות והענקנו סיוע רפואי ראשוני לגברת שנפצעה בינוני עד קשה".