שחקני הכדורגל של קבוצות סוליה וקראקס מהליגה הבכירה של ונצואלה, החרימו ביום ראשון את משחק הכדורגל ביניהן במהלך המחזור השביעי של ליגת האפרטורה לעונת 2019. שחקני שתי הקבוצות עמדו בלי לשחק במשך כל 90 הדקות, במחאה על ההחלטה לקיים את מחזור הכדורגל כהרגלו למרות הפסקת החשמל השוררת במדינה מאז יום חמישי האחרון בשל המאבקים בין הנשיא המכהן למנהיג האופוזיציה במדינה. כעת שתי הקבוצות מחכות לראות, מה תהיה תגובת ההתאחדות של ונצואלה, שלא אהבה את המחאה היצירתית.

מאז יום חמישי האחרון שוררת עלטה מוחלטת ב-14 מתוך 24 המחוזות של ונצואלה. מסיבה לא ברורה קרס החשמל ב-70% מהמדינה ומאז השלטון והאופוזיציה עסוקים בעיקר בלהאשים אחד את השני בסיבות לנפילת החשמל והקושי הרב להחזירו.

בממשלה מנסים להמשיך את ההתנהלות כרגיל, למרות שברור לכולם שברגע שהחשמל קרס, גם החיים המודרניים קרסו איתו. באופן סוריאליסטי החליטו בהתאחדות הכדורגל המקומית לקיים את מחזור הכדורגל כרגיל, כדי להעניק תחושת ביטחון כלשהי לתושבים. המשחקים נערכו בשעות האור, בלי יכולת לשדר אותם בשידור טלוויזיוני או אינטרנטי לרוב תושבי המדינה. שחקנים הגיעו לחדרי הלבשה חשוכים והתכוננו בחושך כמעט מוחלט לשחק.

כאשר נשרקה שריקת הפתיחה, השחקנים של שתי הקבוצות נשארו עומדים על המגרש, בלי לזוז, במשך דקה בערך. לאחר מכן הם התחילו להעביר ביניהם את הכדור באופן סתמי ואפילו לשוחח בינם לבין עצמם עד לשריקת הסיום המיוחלת. לאחר המשחק כתב קשר סוליה, אבליו הרנדז, מכתב התנצלות לאוהדים שהגיעו לראות את המשחק וזכו לראות את המחאה ההיסטורית. "אני רוצה להתנצל ובה בעת להעריך את המאמץ העצום של האנשים שהגיעו לאצטדיון כדי לראות משחק כשאין תנאים לכדורגל".

מעניין יהיה לראות מה תהיה תגובתה של התאחדות ואם שתי הקבוצות יענשו בעקבות המחאה שלהן.