שרת המשפטים איילת שקד, ונשיאת בית המשפט העליון לשעבר השופטת בדימוס מרים נאור, מסרו לאחרונה עדות פתוחה בפרשת נוה, כך פורסם הערב (רביעי) לראשונה בחדשות כאן. מסירת עדות פתוחה לא הופכת את שקד וחיות לחשודות בפרשה, ולמסירת עדות נקראו בעבר חברים נוספים בוועדה לבחירת שופטים, ביניהם חברת הכנסת נורית קורן (הליכוד).

היום הותר לפרסום שמה של השופטת החשודה במעורבות בפרשה, שופטת בית המשפט השלום בנתניה אתי כרייף. זאת, לאחר עתירה לבית המשפט העליון בבקשה לאפשר את פרסום שמה לציבור. בית המשפט העליון לא התיר לפרסום את שמה של עורכת הדין המעורבת גם היא בפרשה.

השופטת אתי כרייף (צילום: הרשות השופטת בישראל)

כזכור, פרשת נוה, במרכזה החשד למינוי שופטים שלא כדין, התפוצצה לפני חודשים אחדים. במרכז הפרשה ניצב החשד לפיו אפי נוה, בתפקידיו כיו"ר לשכת עורכי הדין וכחבר הוועדה למינוי שופטים, מינה שופטים שלא כדין, בין היתר בתמורה לשוחד מיני. כך, על פי החשד, מינה נוה את שופטת השלום כרייף, וניסה למנות שופט מחוזי הנשוי לעורכת הדין ששמה אסור בפרסום. עוד עולה בפרשה חשד לקשר מסוג דומה עם מתמחה במשרד עורכי דין טרם בחינת ההסמכה ללשכת עורכי הדין.

זמן קצר לאחר פרסום הפרשה, עם הבאתו של נוה לדיון הארכת מעצר בבית המשפט השלום בתל אביב, הותיר עורך דינו של נוה את פרסום שמו. שמן של שתי המעורבות הנוספות בפרשה נותר חסוי עד עתה, כאשר הן בית המשפט השלום בתל אביב, והן בית המשפט המחוזי בתל אביב, פסקו כי יש להתיר את שמותיהן חסויים.

פיצוץ הפרשה הוביל להתפטרותו של נוה מתפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין. ביוני הקרוב יערכו בחירות לתפקיד יו"ר הלשכה. מאז פרסום הפרשה, תבע נוה מספר בכירים בגל"צ, ביניהם הכתבת הדס שטייף, על כך כי מצאו ופרסמו את החומרים ממכשירי הנייד שלו שהובילו לגילוי הפרשה, ולחקירתו הפלילית במשטרה.