אזעקה הופעלה אמש (חמישי) בעקבות שיגור שתי רקטות מרצועת עזה לעבר גוש דן. תושבים רבים דיווחו על הדי פיצוצים ומדובר צה"ל נמסר כי שני שיגורים זוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל וכי מערכות ההתרעה והגילוי פעלו כנדרש ולא בוצע יירוט של מערכות ההגנה האווירית". עוד נמסר כי "לא מוכר נזק או נפגעים באירוע" וכי אין הנחיות מיוחדות לעורף.

בהודעה חריגה הודיע הלילה משרד הפנים של חמאס בעזה: "אנו בוחנים את שיגור הטילים מרצועת עזה שבוצע מחוץ לקונצנזוס הלאומי והארגוני הערב, וננקוט בצעדים נגד העבריינים."

הערכת המצב הביטחונית בקריה. צילום: אוריאל חרמוני, משרד הביטחון

באתר 'וואלה' פורסם כי שרי הקבינט המדיני ביטחוני עודכנו בנוגע להערכות המצב בעזה וכי לשכת ראש הממשלה העבירה לשרי הממשלה הנחייה שלא להתראיין על המצב בעזה.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, מסר כי צוותי העירייה יפתחו בשעות הקרובות את המקלטים ברחבי העיר. עם זאת, בעירייה הבהירו כי כל הלימודים במוסדות החינוך בעיר מחר (שישי) יתקיימו כסדרם וכן כל האירועים הציבוריים יתקיימו כמתוכנן. עוד נמסר כי עובדי העירייה ערוכים לטיפול במצב ועובדים במתכונת חירום בחמ"ל המרכזי וברחבי העיר וכי יש להישמע להנחיות פיקוד העורף.

במערכת הפוליטית התחילו להגיב לירי ויו"ר מפלגת כחול-לבן, בני גנץ הודיע כי המפלגה תקיים התייעצות ביטחונית לאור ההתפתחויות. גם יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, הגיב ואמר כי ״רק השבוע אישרה הממשלה העברת עוד 20 מיליון דולר לחמאס. גם תשלום פרוטקשיין נוסף, לא מביא שקט. אלא להיפך, הוא גורר עוד פרובוקציות". ליברמן קרא לממשלה לחזור לאלתר למדיניות הסיכולים הממוקדים ולהעניש את האחראים. "חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור", הוסיף. יו״ר הימין החדש וחבר הקבינט המדיני – ביטחוני, השר נפתלי בנט הגיב אף הוא: ״הגיע הזמן להכריע את חמאס ולחסל את ראשיו, קורא לראש הממשלה לכנס את הקבינט ולהטיל על צה״ל להציג תכנית להכרעת חמאס״.