אבראהים עבדו, בן ה19 מנצרת שעבד כמתקין מזגנים, נהרג ביום שישי כתוצאה מנפילה מגובה במהלך עבודתו באתר שיפוצים בתל אביב בבניין של חברת WeWork. על פי קו לעובד, היה זה יומו הראשון בעבודה. על פי נתוני הקבוצה למאבק בתאונות בניין עבדו הוא ההרוג ה-15 בתאונות עבודה מתחילת השנה האזרחית.

בשעה 11:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על אדם שנפל מגובה של שלוש קומות ברחוב דובנוב בעיר. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על צעיר כבן 19 ללא סימני חיים וקבעו את מותו.

מהמשטרה נמסר כי כוחות משטרה הגיעו למקום לבירור נסיבות האירוע וכי נציג משרד העבודה זומן למקום.

בעמוד הפייסבוק של קו לעובד נכתב לאחר המקרה: "לצערנו מצב חמור זה בו עובדים משלמים בחייהם את מחיר ההפקרות הבטיחותית במקומות העבודה, ימשיך ללוות אותנו כל עוד רשויות המדינה מתנהלות בעצלתיים, וכל עוד פעולות בסיסיות נדרשות לא מתבצעות.

"רשויות האכיפה והחקירה נדרשות להתנהל ביעילות וביד נוקשה, על מנת שמעסיקים יפנימו את חובותיהם בתחום השמירה על בטיחות העובדים. ללא מיצוי דין וענישה ראויה לא נשיג את ההרתעה הנדרשת בתחום."

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה מסר כי "ההפקרות בבטיחות העובדים בענף הבניין ובמשק הישראלי חוצה שיאים חדשים ונמשכת ולמרות שמתחילת השנה החלה לפעול יחידת פלס לחקירת תאונות עבודה בלהב 433, אין אנו רואים עדיין תוצאות בשטח והפועלים ממשיכים ליפול אל מותם. היעדר אכיפה פלילית בתחום הבטיחות בעבודה הביא לתת הרתעה ובאתרי הבנייה אין דין ואין דיין, אנו מצפים שכל הרשויות ישלבו ידיים ויפעלו למנוע את התאונה הבאה ושהאחראים יתנו את הדין."